top of page

Ogłoszenia parafialne 19 maj 2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Majowe Nabożeństwo w dni powszednie o godz. 17.30. W niedziele Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 10.00.

 2. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tradycji ludowej znane jako Zielone Świątki. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, odmawiając hymn „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”. Dzisiaj obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Jest to dzień szczególnego ofiarowania swoich cierpień w intencji misji. Na Jasnej Górze trwa ogólnopolska pielgrzymka kobiet i pielgrzymka Służby Zdrowia.

 3. Z dniem dzisiejszym kończy się okres Wielkanocy. Paschał  ustawia się przy chrzcielnicy. Usuwa się figurę Zmartwychwstałego Pana i stułę z krzyża ołtarzowego. Rozpoczyna się okres zwykły w liturgii, który zaznacza się kolorem zielonym szat liturgicznych.

 4. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Komunijna dzieci na Mszy św. o godz. 10.00. W tygodniu do piątku włącznie zapraszamy dzieci w swoich strojach komunijnych wraz z rodzinami na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 i Mszę św. wieczorną o godz. 18.00.

 5. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w Lesie Piaśnickim ku czci bł. Alicji Kotowskiej i Męczenników.

 6. W tym roku przypada w czerwcu 25 rocznica beatyfikacji siostry Alicji Kotowskiej. Z tej okazji nasze spotkania z siostrą Alicją Kotowską mają bardziej podniosły charakter jako dziękczynienie Bogu za dar naszej błogosławionej i zarazem rozbudzenia nabożeństw do Miłosiernego Boga przez Jej wstawiennictwo. Wprowadzeniem do jubileuszu było w dniu wczorajszym sympozjum poświęcone błogosławionej Alicji Kotowskiej, które pozwoliło nam lepiej przypatrzeć się duchowości siostry Alicji Kotowskiej.

 7. Jutro w poniedziałek II Dzień Zesłania Ducha Świętego obchodzony jest jako Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

 8. W czwartek 23 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 9. W piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, które obchodzą w tym roku I rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. Wraz z rodzinami zapraszamy na godz. 11.30. Dzieci przychodzą w strojach galowych. Dla nich spotkanie przygotowawcze w piątek 24 maja o godz. 15.45 w kościele. Po spotkaniu z panią katechetką spowiedź święta.

 11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Na Kalwarii Wejherowskiej uroczystość odpustowa. Msza św. przy kaplicy Trzech Krzyży o godz. 10.00 poprzedzona procesją Eucharystyczną z kościoła klasztornego. Procesja wyrusza o godz. 9.00.

 12. W przyszłą niedzielę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Modlimy się za Kościół w Chinach.

 13. W tym tygodniu zmarł śp. Radzisław Czerniejewski.

archiwum ogłoszeń parafialnych

niedziela
niedziela

Ogłoszenia parafialne 19 maj 2024 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 1.Majowe Nabożeństwo w dni powszednie o godz. 17.30. W niedziele Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 10.00. 2.Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tradycji ludowej znane jako Zielone Świątki. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, odmawiając hymn „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”. Dzisiaj obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Jest to dzień szczególnego ofiarowania swoich cierpień w intencji misji. Na Jasnej Górze trwa ogólnopolska pielgrzymka kobiet i pielgrzymka Służby Zdrowia. Z dniem dzisiejszym kończy się okres Wielkanocy. Paschał ustawia się przy chrzcielnicy. Usuwa się figurę Zmartwychwstałego Pana i stułę z krzyża ołtarzowego. Rozpoczyna się okres zwykły w liturgii, który zaznacza się kolorem zielonym szat liturgicznych. 3.Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Komunijna dzieci na Mszy św. o godz. 10.00. W tygodniu do piątku włącznie zapraszamy dzieci w swoich strojach komunijnych wraz z rodzinami na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 i Mszę św. wieczorną o godz. 18.00. 4.Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w Lesie Piaśnickim ku czci bł. Alicji Kotowskiej i Męczenników. 5.W tym roku przypada w czerwcu 25 rocznica beatyfikacji siostry Alicji Kotowskiej. Z tej okazji nasze spotkania z siostrą Alicją Kotowską mają bardziej podniosły charakter jako dziękczynienie Bogu za dar naszej błogosławionej i zarazem rozbudzenia nabożeństw do Miłosiernego Boga przez Jej wstawiennictwo. Wprowadzeniem do jubileuszu było w dniu wczorajszym sympozjum poświęcone błogosławionej Alicji Kotowskiej, które pozwoliło nam lepiej przypatrzeć się duchowości siostry Alicji Kotowskiej. 6. Jutro w poniedziałek II Dzień Zesłania Ducha Świętego obchodzony jest jako Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. 7.W czwartek 23 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 8.W piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. 9.W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, które obchodzą w tym roku I rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. Wraz z rodzinami zapraszamy na godz. 11.30. Dzieci przychodzą w strojach galowych. Dla nich spotkanie przygotowawcze w piątek 24 maja o godz. 15.45 w kościele. Po spotkaniu z panią katechetką spowiedź święta. 10.W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Na Kalwarii Wejherowskiej uroczystość odpustowa. Msza św. przy kaplicy Trzech Krzyży o godz. 10.00 poprzedzona procesją Eucharystyczną z kościoła klasztornego. Procesja wyrusza o godz. 9.00. 11.W przyszłą niedzielę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Modlimy się za Kościół w Chinach. 12.W tym tygodniu zmarł śp. Radzisław Czerniejewski.

Ogłoszenia parafialne 12 maj 2024 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 1.Majowe Nabożeństwo w dni powszednie o godz. 17.30. W niedziele Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 10.00. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. 2.Dzisiaj odpust Wniebowstąpienia na Kalwarii Wejherowskiej. O godz. 10.00 Msza św. przy kaplicy Trzech Krzyży. W Gdańsku na Wzgórzu św. Wojciecha odpust ku czci Patrona naszej Archidiecezji. W Krakowie odpust św. Stanisława biskupa i Męczennika. 3.Jutro w poniedziałek 13 maja Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Fatimska do Bramy Piaśnickiej. Jest to 43 rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II. 4.We wtorek Święto Macieja Apostoła. 5.W czwartek 16 maja św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski. W czwartek po Mszy św. Adoracja z Uwielbieniem Boga Odnowy w Duchu Świętym. Modlitwy za rodziny i naszą Ojczyznę. 6.W piątek dzień imienin ks. arcybiskupa seniora Leszka Sławoja Głódźa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o biskupie seniorze. 7.W sobotę Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do kościoła na spotkanie modlitewne o godz. 18.00. Po Mszy św. czuwanie do godz. 22.00. Dalsze czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w kościele stacyjnym pw. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie. O godz. 23.00 Eucharystia sprawowana przez biskupa Piotra Przyborka. 8.W przyszłą niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W poniedziałek II Dzień Zesłania Ducha Świętego. 9.W naszej parafii w przyszłą niedzielę Uroczystość Komunijna dzieci na Mszy św. o godz. 10.00. W tygodniu dzieci przychodzą na próby wg ustalonego programu. Są one obowiązkowe. Natomiast w tygodniu po Komunii św. dzieci uczestniczą w swoich komunijnych strojach w tzw. „Białym Tygodniu” i przychodzą na majowe i Msze św. o godz. 17.30. 10.W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w Lesie Piaśnickim ku czci bł. Alicji Kotowskiej i Męczenników. 11.W tym roku przypada w czerwcu 25 rocznica beatyfikacji siostry Alicji Kotowskiej. Z tej okazji nasze spotkania z siostrą Alicją Kotowską będą miały bardziej podniosły charakter jako dziękczynienie Bogu z dar naszej błogosławionej i zarazem rozbudzenia nabożeństw przez Jej wstawiennictwo. W związku z tymi wydarzeniami w najbliższą sobotę 18 maja odbędzie się sympozjum poprzedzające obchody jubileuszu 25 lecia beatyfikacji s. Alicji Kotowskiej. Temat sympozjum: „Przypatrzmy się duchowości siostry Alicji Kotowskiej”. Spotkanie odbędzie się u sióstr Zmartwychwstanek, w szkole na Sali gimnastycznej. Zapraszamy. 12.Nasza parafia organizuje w sobotę 8 VI jednodniową pielgrzymkę do Koszalina i Kołobrzegu. Celem wyjazdu jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie oraz czas rekreacji w Kołobrzegu. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł. Zapisy w zakrystii u ks. Andrzej. Wyjazd jest dla wszystkich. Zapraszamy. 13.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na cele parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Bóg zapłać za wpłaty na konto parafialne.

Ogłoszenia parafialne 5 maj 2024 VI Niedziela Wielkanocna 1.Majowe Nabożeństwo w dni powszednie o godz. 17.30 Przed Najśw. Sakramentem odmawiamy dziesiątkę Różańca św. i Litanię Loretańską. W czasie Mszy św. po Ewangelii czytanka majowa. Czytanki majowe w naszej Archidiecezji dotyczą św. Wojciecha patrona Polski i patrona naszej Archidiecezji. 2.W niedziele Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 10.00. 3.W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. 4.W środę 8 maja uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Jest to 41 rocznica święceń kapłańskich ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC. 5.W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 6.W przyszłą niedzielę odpust Wniebowstąpienia Pańskiego na Kalwarii Wejherowskiej. W tym roku obchodzimy 25 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Madonny Wejherowskiej. Już od piątku przybywają piesze pielgrzymki na odpust Kalwaryjski. Uroczystością odpustowym w tym roku przewodzi ks. abp Mieczysław Mokrzycki. W sobotę o godz. 19.00 w klasztorze odprawi Mszę św. dla pielgrzymów. W niedzielę o godz. 9.00 z klasztoru procesja Eucharystyczna do kaplicy Trzech Krzyży i o godz. 10.00 Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. abp Mieczysława Mokrzyckiego. 7.W przyszłą niedzielę diecezjalny odpust św. Wojciecha na Wzgórzu św. Wojciecha w Gdańsku. Przewodniczy ks. Prymas Wojciech Polak. 8.Od poniedziałku o godz. 16.00 dzieci komunijne przychodzą na próby przed I Komunią Świętą. Obecność jest obowiązkowa. 9.Tegorocznych maturzystów zapraszamy dzisiaj na Mszę św. w intencji pomyślnego zdania egzaminów maturalnych oraz wyboru drogi w dorosłym życiu. Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę 5 maja o godz. 16.00. 10.Nasza parafia organizuje w sobotę 8 VI jednodniową pielgrzymkę do Koszalina i Kołobrzegu. Celem wyjazdu jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie oraz czas rekreacji w Kołobrzegu. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł. Zapisy w zakrystii u ks. Andrzej. Wyjazd jest dla wszystkich. Zapraszamy.

Ogłoszenia parafialne 28 kwiecień 2024 V Niedziela Wielkanocna 1.Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Romana Kazimierczaka z Ukrainy Jest On proboszczem Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP Pisarówka w Diecezji Kamieniecko-Podolskiej. Skutkiem wojny obszary biedy materialnej i nędzy duchowej się poszerzają. Na Ukrainie średnia miesięczna pensja dla Parafian z Pisarówki to około 200 - 250 zł. wynagrodzenia, a ceny towarów zbliżone są do polskich. Dlatego wielu ludzi z Ukrainy, czy Parafian z Pisarówki i okolic poszukuje pracy w Polsce. Księża jak ks. Roman jak to tylko możliwe sam jeździ po Polsce i organizuje pomoc pieniężną i rzeczową dla swoich parafian. Niech ofiarność i wsparcie ukarze jeszcze raz wielkoduszność naszą wobec braci i sióstr ponoszących nie z własnej winy te dramatyczne warunki życia. 2.Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodziny Piaśnickiej, członków i sympatyków. Po Mszy św. spotkanie w świetlicy parafialnej. Temat spotkania to przygotowania do jubileuszu 25 lecia beatyfikacji siostry Alicji Kotowskiej. 3.Dzisiaj ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Jest to inicjatywa duszpasterstwa MIVA Polska, która jest agendą Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Celem, której jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu. 4.Dzisiaj MIVA Polska zaprosza do modlitwy za kierowców, która związana jest z rozpoczynającym się długim majowym weekendem o bezpieczeństwo na drogach i roztropność dla kierowców. 5.Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci św. Wojciecha w Parafii personalnej Wojskowej w Wejherowie przy ul. Sobieskiego. 6.Jutro w poniedziałek 29 kwietnia św. Katarzyny Sieneńskiej. Dzień 29 kwietnia obchodzimy jako „Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej”. Modlimy się szczególnie za kapłanów męczenników lasów piaśnickich, których zginęło 56 z naszych sąsiednich dekanatów i parafii. 7.W środę rozpoczynamy miesiąc maryjny Maj. O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe. Przed Najśw. Sakramentem odmawiamy dziesiątkę Różańca św. i Litanię Loretańską. W czasie Mszy św. po Ewangelii tzw. czytanka majowa. Czytanki majowe w naszej Archidiecezji dotyczą św. Wojciecha w związku z peregrynacją relikwii Patrona naszej diecezji i z okazji przygotowań do jubileuszu 100 lecia istnienia diecezji gdańskiej. W naszej parafii nawiedzenie relikwii św. Wojciecha przypadnie 11 czerwca we wtorek 2024 r. W niedzielę i uroczystości Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 10.00. 8.W dniu 1 maja modlimy się szczególnie za ludzi pracy przez wstawiennictwo św. Józefa, rzemieślnika. 9.W czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Przypada I czwartek miesiąca. O godz. 15.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa i Adoracja do godz. 18.00 10.W piątek 3 Maja Uroczystość N. M. Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 18.00. Jest to dzień ustanowienia w roku 1791 Konstytucji 3 Maja. 11.W par. N. M. Panny Królowej Polski w Wejherowie uroczystość odpustowa. Główna Msza św. o godz. 12.30. 12.W piątek z racji uroczystość nie obowiązuje post. 13.W sobotę 4 maja przypada św. Floriana, patrona strażaków. I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami św. 14.Tegorocznych maturzystów zapraszamy na Mszę św. w intencji pomyślnego zdania egzaminów maturalnych oraz wyboru drogi w dorosłym życiu. Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę 5 maja o godz. 16.00.

Ogłoszenia parafialne 21 kwiecień 2024 Niedziela Dobrego Pasterza 1.Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. 2.We wtorek 23 kwietnia Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej. 3.W czwartek 25 kwietnia Święto św. Marka, ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw o Urodzaje. 4.W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodziny Piaśnickiej, członków i sympatyków. Po Mszy św. spotkanie w świetlicy parafialnej. Temat spotkania to przygotowania do jubileuszu 25 lecia beatyfikacji siostry Alicji Kotowskiej, którego głównym wydarzeniem będzie odpust bł. Alicji przypadający w tym roku w dniu 16 czerwca. 5.W sklepiku parafialnym, można nabyć nowe wydanie „Przewodnika” Sanktuarium bł. Alicji Kotowskiej i Towarzyszy w Lesie Piaśnickim. Przewodnik jest za dobrowolną ofiarą. 6.Dzisiaj ostatni dzień wyborów samorządowych, które ustalą ostateczny kształt Polski Samorządowej w miastach i wioskach. Nie bądźmy obojętni na te tak ważne wydarzenia społeczne i obywatelskie. Biskupi przypominają o tym, że udział w wyborach jest "obowiązkiem sumienia katolika" i stanowi dowód "podstawowego zaangażowania się na rzecz dobra wspólnego". 7.W zakrystii można nabyć grę planszową zatytułowaną „Świątynia”. Jest to gra polegająca na budowie świątyni. Została opracowana przez ks. Jakuba Wojewódkę z naszej parafii oraz innych księży i osób świeckich. Jest oparta o teksty biblijne dotyczące „Świątyni Jerozolimskiej”. Koszt gry wynosi 130 zł. Warto nabyć jako prezent np. z okazji Komunii Św. Gra wspaniale angażuje całą rodzinę i pozwala wspólnie radośnie spędzać wolny czas. 8.W ubiegłą niedzielę żegnaliśmy przechodzącego na emeryturę pana organistę Romana Papisa. Dzisiaj witamy jego następcę. Obowiązki organisty podjął się pełnić w naszej parafii pan Mateusz Meyer, który odtąd będzie śpiewem i grą na organach uświetniał liturgię Mszy św. i nabożeństw w naszej świątyni. 9.Wobec nieustannych ataków na życie ludzkie, szczególnie dzieci, na małżeństwo i rodzinę oraz wolność słowa, które jest darem Boga, Przewodniczący Episkopatu Polski ks. abp Tadeusz Wojda apeluje o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych. Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka. Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić życie ludzkie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie. W ubiegłą niedzielę w Warszawie odbył się Narodowy Marsz Życia. Marsz ten otwiera w naszej Ojczyźnie różnego rodzaju inicjatywy, manifestacje szacunku wobec życia poczętego, oraz przyjęcia tego życia w miłości. Już teraz trwają przygotowania do XII edycji Marszu dla Życia i Rodziny i III edycja Festiwalu dla Życia w Gdańsku.. Wszyscy wspólnie w niedzielę 16 VI 2024 r. będziemy manifestować swoje wsparcie dla życia i rodziny, podkreślając w ten sposób swoje zobowiązanie do budowania społeczeństwa opartego na wartościach katolickich. 10.W tym tygodniu zmarł Sp. Mieczysław Meller, żył l. 74 z ul. Przemysłowej

Ogłoszenia parafialne 14 kwiecień 2024 Niedziela Biblijna 1.Dzisiaj Niedziela Biblijna, rozpoczyna się Tydzień Biblijny. 2.W dzisiejszą niedzielę można włączyć się do akcji wsparcia pomorskich Hospicjów w ramach „Pola Nadziei na Pomorzu”. Jest to akcja wsparcia ośmiu hospicjów naszej archidiecezji z Pomorza, które prowadzą opiekę hospicyjno-paliatywną niosąc pomoc osobom nieuleczalnie chorym, będącym często u kresu życia.. Ofiary na ten cel będzie mona składać do puszek znajdujących się u wolontariuszy przy wychodzeniu z kościoła. Za wszelką hojność bardzo dziękujemy. 3.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 4.W sobotę 20 kwietnia w ramach duszpasterskiego programu roku 2024 „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła” Róża Męska im. Św. Maksymiliana Kolbe z parafii Wniebowzięcia N. M. Panny w Żukowie, wraz z naszą parafią organizuje spotkanie modlitewno- formacyjne w Sanktuarium Błogosławionej Męczennicy Alicji Kotowskiej i Towarzyszy. Pragniemy modlić się w intencji Ojczyzny, naszych rodzin i nas samych. Program jest następujący – w sobotę o godz. 11.00 gromadzimy się w naszym kościele na modlitwie, po której kustosz sanktuarium ks. infułat Daniel Nowak proboszcz parafii przedstawi historię tego Sanktuarium łączącego kościół Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej z cmentarzem ofiar II wojny światowej w Lesie Piaśnickim. Następnie wyjazd do Lasów Piaśnickich i tam w kaplicy Męczenników Piaśnickich Msza św. z procesją do grobu bł. Alicji Kotowskiej. Zapraszamy. Przy kościele będzie autobus, którym można dojechać do Piaśnicy. Przewidywane zakończenie około godz. 14.00. 5.W czwartek 18 kwietnia Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Jerozolima” zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i następnie na Adorację Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem. 6.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o powołania Kapłańskie. Jest to Niedziela Dobrego Pasterza. 7.W sklepiku parafialnym, można nabyć nowe wydanie „Przewodnika” Sanktuarium bł. Alicji Kotowskiej i Towarzyszy w Lesie Piaśnickim. Przewodnik jest za dobrowolną ofiarę. 8.W zakrystii można nabyć grę planszową zatytułowaną „Świątynia”. Jest to gra polegająca na budowie świątyni. Została opracowana przez ks. Jakuba Wojewódkę z naszej parafii oraz innych księży i osób świeckich. Jest oparta o teksty biblijne dotyczące „Świątyni Jerozolimskiej”. Koszt gry wynosi 130 zł. Warto nabyć jako prezent np. z okazji Komunii Św. Gra wspaniale angażuje całą rodzinę i pozwala wspólnie radośnie spędzać wolny czas. 9.W dniu przejścia na emeryturę Pana organisty Romana Papis z wyrazami wdzięczności i uznania za długoletnią (około 35 lat) służbę organisty i zaangażowanie w uświetnianiu liturgii śpiewem i grą na organach, za wzorową postawę i świadectwo chrześcijańskiego życia, we wspólnocie Rodzinnej i Parafialnej wiele łask od Jezusa i Maryi i Błogosławieństwa Bożego życzą parafianie wraz z Księżmi Współpracownikami oraz Proboszczem. 10.W tym tygodniu zmarli Sp.

Ogłoszenia parafialne 7 kwiecień 2024 Niedziela Miłosierdzia Bożego 1.Dzisiaj niedziela Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę i modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Jest to Święto patronalne Caritasu. Po Mszach św. zbiórki do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Niedziela ta kończy Oktawę Wielkanocną. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. 2.Wyjazd dzieci i młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze oraz do parku rozrywki Energylandii w Zatorze w najbliższy piątek 13 IV o godz. 22.00. Autokar wyrusza sprzed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na parafialnym facebuku oaz u ks. Andrzeja. 3.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zaplać. 4.W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. i Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i o godz. 18.00. O godz. 18.00 można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. 5.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Biblijny. 6.Informacja Caritas! Dzięki hojności i otwartym sercom naszych parafian ze zbiórki za „Palemki wielkanocne”: Parafialny Zespół “Caritas” zebrał kwotę 3118,96 zł. Pieniądze zostaną przekazane na działalność zaprzyjaźnionej „Sekcji Pływackiej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie” w Wejherowie. Za przygotowanie bukietów dziękujemy w szczególności pani Wiesi Pek oraz paniom wolontariuszkom Zespołu „Caritas”. Wszystkim, którzy włączyli się w akcje oraz wsparli ją poprzez datki pieniężne składamy szczere Bóg Zapłać! 7.W tym tygodniu zmarli Sp. Marta Puzyrewska l. 75, ul. Żeromskiego, śp. Władysław Krefta l. 86 ul. Chopina, śp. Zbigniew Musiał, l. 71 ul. Nanicka, śp. Małgorzata Walkowska, . 84 ul. Rejtana.

Ogłoszenia parafialne 31 marzec 2024 Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 1.Dzisiaj z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu, rozpoczyna się czas letni. Zegarki przestawia się z godz. 2.00 na 3.00. Śpimy o godzinę krócej. 2.Wigilią Paschalną rozpoczynamy przeżywanie Uroczystosci Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano z procesją wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną dla uświetnienia procesji. Następna Msza św. o godz. 8.30 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). W poniedziałek II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i o godz. 18.00. W II Dzień Świąt Wielkanocy w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 15.00 Msza św. w Lesie Piaśnickim. Zapraszamy 3.Trwa Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jutro i w poniedziałek po Mszy św. o godz. 10.00. W pozostałe dni o godz. 17.30, przed Mszą św. W związku z Wielkim Tygodniem Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z 25 marca przeniesiona jest na dzień 8 kwietnia. 4.W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Ze względu na Oktawę nie można sprawować Mszy wotywnych. W piątek Oktawy 5 kwietnia nie obowiązuje post. W sobotę po Mszach św. porannych nawiedzenie chorych z Sakramentami św. 5.W przyszłą niedzielę drugą Wielkanocną obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę i modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Jest to Święto patronalne Caritasu. Po Mszach św. zbiórki do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Niedziela ta kończy Oktawę Wielkanocną. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. 6.Nasza parafia wraz z parafią z Kielna organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży „pt. wakacje z Bogiem”. Wyjazd dla osób w wieku od 9 do 18 lat w terminie od 15. Lipca do 24 lipca 2024r. Celem podróży jest Mediolan – Garda – Werona – Bergamo – Iseo. Szczegóły i zapisy u ks. diakona Patryka. Koszt 2900 zł. (można rozłożyć na raty). 7.Informacja dla młodzieży bierzmowanej. Po Mszy św. w zakrystii można odebrać link ze zdjęciami z uroczystości bierzmowania oraz informacjami dotyczącymi planowanych wyjazdów dla młodzieży. Zdjęcia z bierzmowania można pobrać również z parafialnego facebuka. Link na Facebuku się otwiera. 8.Nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze oraz do parku rozrywki Energylandii w Zatorze. Wyjazd odbędzie się w sobotę 13 kwietnia. Koszt przejazdu autokarem wynosi 220 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Andrzeja.

Ogłoszenia parafialne 24 marzec 2024 NIEDZIELA PALMOWA 1.Dzisiaj Niedziela Palmowa. Podczas Mszy św. obrzęd poświęcenia palm, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na Święta Paschy. Dzisiaj czyta się Ewangelię o Męce Pańskiej. W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 14.30 na Drogę Krzyżową „Wierszem Śpiewaną” w wykonaniu zespołu „Sanctus” z Gdańska. 2.Rozpoczynamy Wielki Tydzień. W poniedziałek, wtorek, środę Msze św. bez zmian. W te dni w dekanacie słuchamy spowiedzi św. w parafii Królowej Polski (poniedziałek), Świętej Trójcy (wtorek) i w środę w klasztorze u Ojców Franciszkanów. Spowiedzi słuchamy w godzinach od 8.00 – 10.00 i po południu od godz. 16.00 – 18.00. 3.W Wielki Czwartek przed południem o godz. 10.00 ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda sprawuje Mszę św. Krzyżma w Archikatedrze Oliwskiej. 4.W czwartek, i sobotę nie ma Mszy św. porannych. W piątek w kościołach nie sprawuje się w ogóle Mszy św. 5.Uroczystości Triduum Paschalnego odbywają się po południu. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. procesja do Ciemnicy i Adoracja do godz. 24.00. O godz. 21.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. 6.Liturgia Wielkiego Piątku. Od godz. 7.00 rano modlitwy adoracyjne w Ciemnicy do godz. 18.00. O godz. 15.00 zapraszamy na wspólne czuwanie w Ciemnicy i modlitwy o Męce Pańskiej. Rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek o godz. 18.00 uczestniczymy w Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Komunii św. W tym dniu obowiązuje Ścisły Post. Po Liturgii Wielkiego Piątku przeniesienie Najśw. Sakramentu do grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 24.00. O godz. 21.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 7.Wielka Sobota. Od godz. 7.00 Adoracja w grobie Pańskim do godz. 19.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wspólne czuwanie przy grobie Pańskim.. W Wielką Sobotę święci się pokarmy na stół wielkanocny. Pokarmy święcimy o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 16.00, 17.00. Prosimy o przyniesienie skarbonek wielkopostnych w wielką sobotę wraz ze święconką i złożenie ich do kosza przy ołtarzu. Za hojność i złożone w ten sposób datki, składamy wielkie Bóg Zapłać! 8.W sobotę w Wigilię Paschalną gromadzimy się w kościele o godz. 19.00. Liturgia Wigilii Paschalnej obejmuje obrzęd poświęcenia ognia, liturgię słowa, święcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i liturgię Eucharystii. Przynosimy ze sobą świece. Po wieczornej uroczystości Adoracja Najśw. Sakramentu w grobie Pańskim do godz. 24.00. O godz. 21.00 zapraszamy na Różaniec św. Jest to noc czuwania z Matką Bożą, oczekującą objawienia się Zmartwychwstałego Syna. Tej nocy następuje zmiana czasu, rozpoczyna się czas letni. Zegarki przestawia się z godz. 2.00 na 3.00. Śpimy o godzinę krócej. 9.W przyszłą niedzielę 31 marca Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano z procesją wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną dla uświetnienia procesji. Następna Msza św. o godz. 8.30 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). W poniedziałek II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i o godz. 18.00. W II Dzień Świąt Wielkanocy w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 15.00 Msza św. w Lesie Piaśnickim. Zapraszamy 10.11.Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w te dni o godz. 17.30, przed Mszą św. W związku z Wielkim Tygodniem Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z 25 marca przeniesiona jest na dzień 8 kwietnia. 11.;W Wielkim Tygodniu przypadają w tym roku Dni Eucharystyczne I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Ze względu na Oktawę nie można sprawować Mszy wotywnych. W piątek Oktawy 5 kwietnia nie obowiązuje post. W sobotę po Mszach św. porannych nawiedzenie chorych z Sakramentami św. 12.Dzisiaj można składać paczki świąteczne zwane „Tutkami Miłosierdzia” w koszu pod chórem. Bóg zapłać 13.Nasza parafia wraz z parafią z Kielna organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży „pt. wakacje z Bogiem”. Wyjazd dla osób w wieku od 9 do 18 lat w terminie od 15. Lipca do 24 lipca 2024r. Celem podróży jest Mediolan – Garda – Werona – Bergamo – Iseo. Szczegóły i zapisy u ks. diakona Patryka. Koszt 2900 zł. (można rozłożyć na raty). 14.Informacja dla młodzieży bierzmowanej. Po Mszy św. w zakrystii można odebrać link ze zdjęciami z uroczystości bierzmowania oraz informacjami dotyczącymi planowanych wyjazdów dla młodzieży. Zdjęcia z bierzmowania można pobrać również z parafialnego facebuka. Link na Facebuku się otwiera. 15.Nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze oraz do parku rozrywki Energylandii w Zatorze. Wyjazd odbędzie się w sobotę 13 kwietnia. Koszt przejazdu autokarem wynosi 220 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Andrzeja. 16.Zmarli: śp. Adam Zalewski l. 81 z ul. Rejtana, śp. Rozwita Deling l. 81z ul. Przemysłowej. 17.Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Misterników Kaszubskich: Dzisiaj w Niedzielę Palmową o godz. 11.00 inscenizacja uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Początek przy bramie Oliwskiej. Inscenizacja Misterium Męki Pańskiej dzisiaj o godz. 15.00. Początek przy kaplicy Pałacu Piłata. W Wielki Czwartek 28 III o godz. 15.30 w klasztorze św. Anny inscenizacja Męki Pańskiej – Droga Pojmania. W Wielki Piątek 29 III o godz. 10.00 Inscenizacja Męki Pańskiej na Kalwarii Wejherowskiej, początek przy Pałacu Piłata. Zapraszamy.

Ogłoszenia parafialne 17 marzec 2024 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1.Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście – Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, po Mszy św. o godz. 10.00 i przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. rano o godz. 8.00, o godz. 16.30 dla dzieci, i o godz. 17.30 Różaniec, o 18.00 Msza św. z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. Zapraszamy 2.Dzisiaj 17 marca rozpoczynamy rekolekcja wielkopostne szkolne i parafialne. Program rekolekcji można jeszcze zabrać ze sobą przy wyjściu z kościoła. Apelujemy do rodziców by zwrócili uwagę na uczestniczenie swoich dzieci w naukach rekolekcyjnych. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci będą się odbywały w niedzielę 17 III o godz. 11.30. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę, klasy „0 – IV” o godz. 13.30, natomiast klasy „V – VIII” o godz. 14.30. Dla młodzieży spotkania rekolekcyjne o godz. 20.00. Zapraszamy. 3.W związku z rekolekcjami w poniedziałek 18 marca, wtorek 19 marca i środę 20 ulegają zmianie godziny odprawianych Mszy św. Rano będzie Msza św. o godz. 9.00. Intencje w tych dniach zapisane na godz. 7.00 i 8.00 będą sprawowane o godz. 9.00. Po południu Intencje mszalne sprawowane będą o godz. 17.00 lub o godz. 18.30. Zmiany te są uwzględnione w programie tygodniowym sprawowania Mszy św. 4.Dzisiaj zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych na spotkanie po Mszy św. o godz. 11.30. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone książeczki dla dzieci. Będzie także obecny fotograf, który przedstawi propozycję utrwalenia na zdjęciach Uroczystości I Komunii św. 5.Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu zwana jest „I Niedzielą Męki Pańskiej”. Od dzisiaj zasłaniamy w kościołach krzyże, które pozostaną zakryte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. 6.Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla uczczenia Męki Pańskiej do lasu piaśnickiego. Początek o godz. 15.00 przy krzyżu u początku drogi skręcającej z szosy krokowskiej do kaplicy w lesie piaśnickim. W kaplicy na zakończenie Msza św. Drogą Krzyżową rozpoczynamy doroczną liturgię sprawowaną w kaplicy w Lesie Piaśnickim, przy grobach i przy kaplicy błog. Alicji Kotowskiej. 7.Ogłoszenie parafialne „CARITAS”. W ramach akcji "Tutka Miłosierdzia" z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania u wolontariuszy Parafialnego Zespołu „Caritas” można pobrać papierową torbę i wypełnić ją produktami żywnościowymi. Tak przygotowane paczki świąteczne w całości zostaną przekazane podopiecznym naszego parafialnego „Caritas”. Wypełnione tutki prosimy przynieść w przyszłą niedzielę (palmową) tj. 24 marca czyli za tydzień i złożyć w koszu pod chórem. Bóg zapłać. 8.Za tydzień w niedzielę palmową przynosimy ze sobą palmy do poświęcenia. Palemki będzie można nabyć również od „caritasu” przy wchodzeniu do kościoła. 9.We wtorek 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny’ 10. Wspólnota Odnowy w Duchu Św.- Jerozolima, zaprasza w najbliższy czwartek - na Mszę Św. o godz. 18:00 , A po niej ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem. 11.W piątek 22 marca odbędzie się Droga Krzyżowa dla młodzieży z Archidiecezji Gdańskiej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.30 w kościele pw. św. Leona Wielkiego i Stanisława Kostki, następnie procesja uda się na Kalwarię Wejherowską. Na zakończenie odbędzie się poczęstunek w Konwikcie. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież i studentów! 12.W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 zespół muzyczny „Sanctus” z Gdańska przedstawi śpiewana Drogę Krzyżową. Zapraszamy. 13.Nasza parafia wraz z parafią z Kielna organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży „pt. wakacje z Bogiem”. Wyjazd dla osób w wieku od 9 do 18 lat w terminie od 15. Lipca do 24 lipca 2024r. Celem podróży jest Mediolan – Garda – Werona – Bergamo – Iseo. Szczegóły i zapisy u ks. diakona Patryka. Koszt 2900 zł. (można rozłożyć na raty). 14.Informacja dla młodzieży bierzmowanej. Po Mszy św. w zakrystii można odebrać link ze zdjęciami z uroczystości bierzmowania oraz informacjami dotyczącymi planowanych wyjazdów dla młodzieży. 15.Informacja: Trwa nabór do Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek im. Bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Dzień Otwarty Szkoły odbędzie się 9 kwietnia (we wtorek) od godz. 16.00 – 18.00, na który serdecznie zaprasza dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakatach, stronie internetowej szkoły i Facebooku. Dzisiaj po Mszy św. dla dzieci można porozmawiać z nauczycielami i uczniami oraz otrzymać folder o szkole. 16.Informacja: Dni Otwartych Drzwi w szkołach salezjańskich w Kniewie. Będą miały miejsce 19 marca (wtorek) od godz. 15.30 do godz. 18.30. Zapraszamy szczególnie uczniów klas VI i VIII. Więcej informacji na stronie Szkół www.szkolakniewo.pl oraz na facebooku. 17.Zmarli: śp. Krystyna Erdmańska, l. 91 z ul. Granicznej, śp. Kustusz Józef, l. 73. 18.W czwartek 14 marca zmarł ks. proboszcz Jan Plottke ze Starzyna. Ks. Jan prawie przez osiem lata pracował w naszej parafii jako wikariusz - od r. 1996 do 2004. Od tego roku (2004) został minowany proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Starzynie. Utrzymywał nadal żywe kontakty z naszą wspólnotą parafialną i z licznymi parafianami. Zapraszamy na modlitwę Różańcową za śp. ks. Jana w niedzielę o godz. 17.30, a w poniedziałek o godz. 18.00. Liturgia pogrzebowa odbędzie się we wtorek:. 19 marca o godz. 11.00 w kościele w Starzynie. Msza św. pod przewodnictwem ks. abp Tadeusz Wojda.

Ogłoszenia parafialne 10 marzec 2024 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - LAETARE 1.Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście – Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, po Mszy św. o godz. 10.00 i przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. rano o godz. 8.00, o godz. 16.30 dla dzieci, i o godz. 17.30 Różaniec, o 18.00 Msza św. z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. Zapraszamy 2.W tradycji Kościoła dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Laetare czyli Radości. Mija połowę czasu Wielkiego Postu. Niedziela ta zachęca do wytrwałości w postanowieniach postnych i przemianie naszych serc. 3.W środę 13 marca przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwach o Ojcu Świętym. 4.Przyszła piąta niedziela Wielkiego Postu zwana jest „Niedziela Męki Pańskiej”. W przyszłą niedzielę zasłaniamy w kościołach krzyże, które pozostaną zakryte aź do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. 5.W przyszłą niedzielę 17 marca rozpoczynamy rekolekcja wielkopostne szkolne i parafialne. Program rekolekcji można zabrać ze sobą przy wyjściu z kościoła. Apelujemy do rodziców by zwrócili uwagę na uczestniczenie swoich dzieci w naukach rekolekcyjnych. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci będą się odbywały w niedzielę 17 III o godz. 11.30. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę, klasy „0 – IV” o godz. 13.30, natomiast klasy „V – VIII” o godz. 14.30. Dla młodzieży spotkania rekolekcyjne o godz. 20.00. Zapraszamy. 6.W związku z rekolekcjami w poniedziałek 18 marca, wtorek 19 marca i środę 20 ulegają zmianie godziny odprawianych Mszy św. Rano będzie Msza św. o godz. 9.00. Intencje w tych dniach zapisane na godz. 7.00 i 8.00 będą sprawowane o godz. 9.00. Po południu Intencje mszalne sprawowane będą o godz. 17.00 lub o godz. 18.30. Zmiany te są uwzględnione w programie tygodniowym sprawowania Mszy św. 7.W przyszłą niedzielę 17 marca zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych na spotkanie po Mszy św. o godz. 11.30. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone książeczki dla dzieci. Będzie także obecny fotograf, który przedstawi propozycję utrwalenia na zdjęciach Uroczystości I Komunii św. 8.Nasza parafia wraz z parafią z Kielna organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży „pt. wakacje z Bogiem”. Wyjazd dla osób w wieku od 9 do 18 lat w terminie od 15. Lipca do 24 lipca 2024r. Celem podróży jest Mediolan – Garda – Werona – Bergamo – Iseo. Szczegóły i zapisy u ks. diakona Patryka. Koszt 2900 zł. (można rozłożyć na raty). 9.Informacja dla młodzieży bierzmowanej. Po Mszy św. w zakrystii można odebrać link ze zdjęciami z uroczystości bierzmowania oraz informacjami dotyczącymi planowanych wyjazdów dla młodzieży. 10.Ekstremalna V Kaszubska Droga Krzyżowa odbędzie się z 15 na 16 marca 2024. Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. w Sanktuarium Błog. Męczennicy Alicji Kotowskiej i Towarzyszy w kaplicy w Lesie Piaśnickim o godz. 20.00. Ostatnia stacja w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie. Zapraszamy. 11.Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla uczczenia Męki Pańskiej w lesie piaśnickim odbędzie się 17 marca w niedzielę. Początek o godz. 15.00 przy krzyżu u początku drogi skręcającej z szosy krokowskiej do kaplicy w lesie piaśnickim. W kaplicy na zakończenie Msza św. 12.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ogłoszenia parafialne 3 marzec 2024 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSU 1.Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście – Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, po Mszy św. o godz. 10.00 i przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. rano o godz. 8.00, o godz. 16.30 dla dzieci, i o godz. 17.30 Różaniec, o 18.00 Msza św. z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. Zapraszamy 2.W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. W czwartek parafialny Dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Msza św., następnie Droga Krzyżowa, Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy. 3.W poniedziałek Święto św. Kazimierza Królewicza. 4.W V niedzielę Wielkiego Postu 17 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 20 marca włącznie. 5.Misternicy Kaszubscy i wejherowscy franciszkanie zapraszają wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w Misterium Męki Pańskiej na próby we wtorki i czwartki o godz. 18:00 w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Bukowej. 6.Ekstremalna V Kaszubska Droga Krzyżowa odbędzie się z 15 na 16 marca 2024. Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. w Sanktuarium Błog. Meczennicy Alicji Kotowskiej i Towarzyszy w kaplicy w Lesie Piaśnickim o godz. 20.00. Ostatnia stacja w kościele pw. Sw. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie. Zapraszamy. 7.Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla uczczenia Męki Pańskiej w lesie piaśnickim odbędzie się 17 marca w niedzielę. Początek o godz. 15.00 przy krzyżu u początku drogi skręcającej z szosy krokowskiej do kaplicy w lesie piaśnickim. W kaplicy na zakończenie Msza św. 8.W dniu 10 marca w salezjańskim Domu Zakonnym w Kniewie spotkanie z Panem Prof. Jackiem Pulikowskim. Spotkanie poświęcone jest rodzinie. O godz. 15.00 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy 9.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 10.W tym tygodniu zmarli śp. Stanisław Budnik, l. 88 z ul. Puławskiego.

Ogłoszenia parafialne 25 luty 2024 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSU 1.Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście – Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, po Mszy św. o godz. 10.00 i przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. rano o godz. 8.00, o godz. 16.30 dla dzieci, i o godz. 17.30 Różaniec, o 18.00 Msza św. z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. Zapraszamy 2.Dzisiaj niedziela Ad Gentes. Dzień modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, głoszącym Ewangelię Chrystusową różnych krajach świata. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz misji. 3.Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. w kościele św. Anny w intencji 367 rocznicy śmierci założyciela miasta Wejherowa Jakuba Wejhera. Po Mszy św. spotkanie przy pomniku Jakuba Wejhera na rynku: przemówienia i składanie kwiatów. 4.W poniedziałek 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza 5.W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. O 16.30 Msza św. i Droga Krzyżowa dla dzieci. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy do spowiedzi św. w piątek na godz. 17.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe i o 18.00 Msza św. z kazaniem pasyjnym i Droga Krzyżowa. 6.W sobotę I miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy do M. Bożej Niepokalanej, a po Mszy św. o godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami śa.. Ks. diakon Patryk ze względu na przygotowywania się do święceń kapłańskich odwiedzi swoich chorych w dniu 23 marca w sobotę. 7.W piątek 1 marca święto narodowe „Dzień Wyklętych”. O godz. 12.00 Msza św. i następnie przemarsz do Bramy Piaśnickiej i złożenie kwiatów przy pomniku. 8.W sobotę 2 marca Bp Wiesław Szlachetka podczas Mszy św. o godz. 18.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Ze względu na wcześniejsze gromadzenie się młodzieży w kościele nie będzie Nabożeństwa Różańcowego. 9.Wczoraj o godz. 19.00 w Konwikcie parafii św. Leona rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. 10.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę dla maturzystów na Jasną Górę. Jest to jednodniowy dzień skupienia wraz z młodzieżą szkół średnich z naszej Archidiecezji. Pragniemy w ten sposób zawierzyć opiece Matki Bożej czas zdawania egzaminów oraz wybór drogi w dorosłe życie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 9 marca, koszt przejazdu autokaru oraz pakietu pielgrzyma wynosi 200 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Andrzeja. 11.W V niedzielę Wielkiego Postu 17 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 20 marca włącznie. 12.W tym tygodniu zmarli śp. Bielawa Maria, l. 90 z ul. Narutowicza

Ogłoszenia parafialne 18 luty 2024 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSU 1.Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście – Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, po Mszy św. o godz. 10.00 i przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. rano o godz. 8.00, o godz. 16.30 dla dzieci, i o godz. 17.30 Różaniec, o 18.00 Msza św. z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. Zapraszamy 2.Za tydzień niedziela Ad Gentes. Zawsze w II Niedzielę Wielkiego Postu przeprowadzamy w parafiach zbiórkę po Mszach św. do puszek na rzecz misjonarzy pracujących w różnych krajach świata. 3.W czwartek 22 lutego Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła 4.W piątek 23 lutego przypada 33 rocznica Święceń Biskupich ks. Arcybiskupa Seniora Sławoja Leszka Głódźa. Pamiętajmy w modlitwach o ks. Arcybiskupie Seniorze. 5.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę dla maturzystów na Jasną Górę. Jest to jednodniowy dzień skupienia wraz z młodzieżą szkół średnich z naszej Archidiecezji. Pragniemy w ten sposób zawierzyć opiece Matki Bożej czas zdawania egzaminów oraz wybór drogi w dorosłe życie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 9 marca, koszt przejazdu autokaru oraz pakietu pielgrzyma wynosi 200 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Andrzeja. 6.W sobotę 2 marca Bp Wiesław Szlachetka podczas Mszy św. o godz. 18.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. 7.W sobotę o godz. 19.00 w Konwikcie parafii św. Leona rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Osoby zainteresowane zapisują się podczas pierwszego spotkania w sobotę. Kurs trwa przez tydzień, do piątku włącznie. 8.Informacja o pielgrzymce na Morawy Czeskie. Nasi byli księża wikariusze ks. Janusz Mathea oraz ks. Krzysztof Hapka organizują na początku kwietnia 5 dniową pielgrzymkę do Czech. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.

Ogłoszenia parafialne 11 luty 2024 VI Niedziela Zwykła Światowy Dzień Chorego 1.Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitw w intencji chorych przez wstawiennictwo Matki Bożej z Lourdes. Z tej okazji na Mszy św. o godz. 10.00 udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszamy szczególnie osoby starsze i chore. 2.W poniedziałek, wtorek i środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 w intencji rozpoczynającego się Wielkiego Postu. Zapraszamy. 3.W środę – Popielec rozpoczyna się Wielki Post. W środę obowiązuje ścisły post, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilości spożywanego posiłku. Podczas Mszy św. po Ewangelii i homilii. obrzęd posypania głów popiołem. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00, 19.00. Od środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo Różańcowe i modlitwy w tej intencji. 4.W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po Mszy św. o godz. 8.00. Dla dzieci o godz. 16.30 i o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem pasyjnym i Droga Krzyżowa. 5.W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale. I część po Mszy św. o godz. 8.30, druga część po Mszy św. o godz. 10.00 i trzecia część przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Zapraszamy. 6.W wielkim poście zachęcamy do czynów pokutnych: modlitwy, jałmużny i postu. W Środę Popielcową na Mszy św. o godz. 16.30 dzieci będą mogły zabierać do siebie skarbonki Caritasu Wielkopostne. Oszczędności skarbon przyniosą do kościoła w Wielką Sobotę w czasie „Święconki” i złożą je do kosza przy chrzcielnicy. 7.Przeżywaliśmy we wtorek i środę 6 i 7 lutego nawiedziny relikwiarza Rodziny Ulmów. Rodzina ta żyła Słowem Bożym, czytanym fragmentami każdego dnia. Słowo Boże zaprowadziło ich do nieba. Bóg zapłać za tak liczny udział w dzień i w nocnym czuwaniu podczas peregrynacji. Jest to szczególny znak, że nasze rodziny pragną zachować swoją tożsamość chrześcijańską mimo różnorodnych trudności. Zachęcamy do praktykowania czytania Pisma Św. na każdy dzień jak to czynili Józef Wiktoria Ulmowie i ich dzieci. 8.Zakończyły się ferie zimowe. Rozpoczyna się nowy semestr w szkołach. Modlimy się o dobre owoce nauczania w tym nowym okresie roku. 9.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 obrzęd poświęcenia świec dzieciom komunijnym. Po tej Mszy św. zapraszamy rodziców na spotkanie w sprawie przygotowania do I Komunii św. Katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. rozpoczną się od poniedziałku 19 lutego. 10.Sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli ks. biskup Wiesław Szlachetka w dniu 2 marca 2024 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży odbędzie się 15 lutego w czwartek o godz. 18.30. 11.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 12.W czwartek 15 lutego o godz. 18.00 Msza św. i Skupienie Odnowy w Duchu Świętym. 13.W Wielkim Poście na Kalwarii Wejherowskiej Droga Krzyżowa w piątki. Rozpoczęcie w kościele klasztornym o godz. 15.00. O godz. 16.00 początek Drogi Krzyżowej od kaplicy Piłata. 14.Komunikat: W naszej archidiecezji w marcu odbędą się rekolekcje dla osieroconych rodziców, którzy wciąż przeżywają dramat utraty dziecka. Rekolekcje odbędą się w Straszynie. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się przez stronę Wspólnoty, która przygotowuje i prowadzi te rekolekcje. www.statadziecka.pl (http://www.stratadziecka.pl) 15.Dzisiaj o godz. 18.00 w telewizji TVP 3 Gdańsk w Magazynie Katolickim „Droga” relacja z peregrynacji rodziny Ulmów w Wejherowie w naszej parafii. Powtórka w poniedziałek o godz. 8.00 i we wtorek o godz. 17.00.

Ogłoszenia parafialne 4 luty 2024 V Niedziela Zwykła 1.We wtorek 6 lutego i środę 7 lutego przeżywać będziemy peregrynację Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Rodzina ta: ojciec Józef, matka Wiktoria i dzieci: Marysia, Franuś, Basia, Stasia, Władziu, Antoś i Dziecko Nienarodzone zostali beatyfikowani 10 września 2023 roku w Markowej w diecezji Przemyskiej. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski niezwłocznie po beatyfikacji podjęta została peregrynacja relikwii nowych Błogosławionych we wszystkich diecezjach w Polsce. Jest to okazja do ożywienia we wspólnotach parafialnych duszpasterstwa oraz modlitwy w intencji małżeństw, rodzin i dzieci. 2.Program peregrynacji jest wydrukowany i można go odebrać przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do nabycia publikacji „Peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów” (w cenie 10 zł). W programie podane strony poszczególnych modlitw i rozważań odnoszą się do tej publikacji. Zachęcamy także do nabycia Pisma Świętego, które czyta się na każdy dzień.(cena 20 zł). Rodzina Ulmów żyła Słowem Bożym, czytanym fragmentami każdego dnia. Słowo Boże zaprowadziło ich do nieba. Z okazji tej peregrynacji pragniemy rozbudzić praktykowanie modlitw szczególnie w intencji rodzin, oraz zachęcić do rodzinnego czytania Pisma Świętego na wzór rodziny Ulmów. 3.Program nawiedzenia jest również w internecie na stronach naszej parafii. Trzeba wpisać adres: Parafia Chrystusa Króla | Wejherowo | Piaśnica Sanktuarium. 4.W kiosku parafialnym można nabyć czasopisma katolickie Niedzielę, Gościa Niedzielnego, dla dzieci Anioła Stróża, oraz biblijne czasopismo „Galilea”. 5.W poniedziałek obchodzimy Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. 6..W sobotę św. Scholastyki, dziewicy; Jest to 104 rocznica Zaślubin Polski z Morzem. 7.W przyszłą niedzielę 11 listopada Matki Bożej z Lourdes, przypada 32 Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji o godz. 10.00 Msza św. w intencji osób starszych i chorych z obrzędem Namaszczenia Sakramentu Chorych. Zapraszamy. 8.W przyszła niedzielę rozpocznie się 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Nrodu. 9.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na tacę i konto parafialne składam serdeczne Bóg zaplać. 10.Sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli ks. biskup Wiesław Szlachetka w dniu 2 marca na Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży odbędzie się w przyszłym tygodniu 15 lutego o godz. 18.30. 11.Komunikat: W naszej archidiecezji w marcu odbędą się rekolekcje dla osieroconych rodziców, którzy wciąż przeżywają dramat utraty dziecka. Rekolekcje odbędą się w Straszynie. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się przez stronę Wspólnoty, która przygotowuje i prowadzi te rekolekcje. www.statadziecka.pl (http://www.stratadziecka.pl/)

Ogłoszenia parafialne 28 styczeń 2024 IV Niedziela Zwykła 1.W piątek zakończyliśmy kolędę. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i wspólną modlitwę z błogosławieństwem kolędowym. Ofiary kolędowe przeznaczone są na koszty związane z dociepleniem okien w naszym kościele. 2. Trwają przygotowania do nawiedzenia relikwii Rodziny Ulmów w naszej parafii. Rodzina ta rodzice Józef i Wiktoria oraz ich siedmioro dzieci zostali ogłoszeni Błogosławionymi. Wśród nich również dziecko jeszcze nienarodzone. Beatyfikacja odbyła się 10 września w Markowej (diecezja przemyska). Z naszego kościoła na tą uroczystość udała się wtedy pielgrzymka autokarowa. Od tego dnia w naszym kościele jest 9 osób – cała rodzina nowych błogosławionych. 3.Nawiedzenie relikwii Rodziny Ulmów przeżywać będziemy 6 i 7 lutego.. Rodzina ta żyła Słowem Bożym, czytanym fragmentami każdego dnia. Słowo Boże zaprowadziło ich do nieba. Z okazji tej peregrynacji pragniemy rozbudzić praktykowanie modlitw szczególnie w intencji rodzin, oraz zachęcić do rodzinnego czytania Pisma Świętego na wzór rodziny Ulmów. 4.Dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu można nabyć Pismo Święte, które jest dostosowane do liturgii czytań na każdy dzień w cenie 20 zł., oraz publikację pt. „Peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów” wydanej przez naszą parafię, w cenie 10 zł. Z tych pomocy będziemy korzystać w czasie nawiedzenia. W kiosku parafialnym można nabyć czasopisma katolickie Niedzielę, Gościa Niedzielnego, dla dzieci Anioła Stróża, oraz biblijne czasopismo „Galilea”. 5.Dzisiaj obchodzimy Światowym Dzień Trędowatych. 6.W środę 31 stycznia Św. Jana Bosko. Święty Jan Bosko jest patronem miasta Rumii. 7.W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek parafialny Dzień Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 15.00 na Mszę św., następnie Drogę Krzyżowa i Adorację Najśw. Sakramentu. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. 8.W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem I Piątek Miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.00 16.30 (dla dzieci) i o godz. 18.00. Do kościoła przynosimy świece zwane gromnicami, lub nowe do poświęcenia. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów kluzurowych. 9.Drugiego lutego kończy się śpiew kolęd, oraz usuwa się dekoracje bożonarodzeniowe. 10.W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. o godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami św. 11.W sobotę 3 lutego przypada Św. Błażeja. W tym dniu udzielamy specjalnego błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Błażeja, orędownika i opiekuna w chorobach gardła. 12.Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają do 11 lutego. 13.Komunikat: W naszej archidiecezji w marcu odbędą się rekolekcje dla osieroconych rodziców, którzy wciąż przeżywają dramat utraty dziecka. Rekolekcje odbędą się w Straszynie. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się przez stronę Wspólnoty, która przygotowuje i prowadzi te rekolekcje. www.statadziecka.pl (http://www.stratadziecka.pl/)

Ogłoszenia parafialne 21 styczeń 2024 III Niedziela Zwykła 1.Trwa ostatni tydzień kolędowania. Piątek jest ostatnim dniem błogosławienia rodzin i mieszkań. 2.Dzisiaj Dzień Babci. Modlimy się za nasze babcie, szczególnie te, które pomogły doprowadzić swej wnuki do wiary. 3.Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. z udziałem Członków i Sympatyków Stowarzyszenia Rodzina Piaśnicka. Po Mszy św. spotkanie w świetlicy parafialnej. Zapraszamy. 4.Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. W lutym 6 tj. we wtorek i 7 w środę przeżywać będziemy peregrynację Relikwii Rodziny Ulmów. Rodzina ta żyła Słowem Bożym, czytanym fragmentami każdego dnia. Słowo Boże zaprowadziło ich do nieba. Z okazji tej peregrynacji pragniemy rozbudzić w rodzinach większe zainteresowanie się Pismem Świętym na wzór rodziny Ulmów. 5.Od przyszłej niedzieli będzie do nabycia Pismo Święte po Mszach Świętych, które jest dostosowane do liturgii czytań na każdy dzień. Wraz z Pismem Świętym „Na każdy dzień” będziemy proponować publikację pt. „Peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów” wydanej przez naszą parafię. 6.W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziadka. 7.W środę 24 stycznia św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. 8.W czwartek 25 stycznia Święto nawrócenia św. Pawła. 9.W piątek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. 10.Przyszła niedziela jest światowym dniem Trędowatych. 11.Dzisiaj kolejna, już dwunasta edycja Charytatywnego Kolędowania pod nazwą „Festiwal Serc”. Przez cały dzień na każdej mszy świętej wsłuchujemy się i zachwycamy pięknem tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów i zespołów z Wejherowa i okolic. A to wszystko związane jest ze zbiórką pieniędzy prowadzoną przez Zespół „Caritas” dla naszego parafianina, Maćka. Chłopiec skończył już 16 lat, a jego rozwój odbiega od rówieśników. Bardzo prosimy wszystkich parafian o wsparcie tego wydarzenia poprzez datki, które można wrzucić do puszek wolontariuszy „Caritas” przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj podczas Mszy św. wystąpią zespoły i soliści: godz. 8.30 chór „Pro Gloria Dei” z Nowego Dworu Wejherowskiego godz. 10.00 chór ”Cantores Veiherovienses” godz. 11.30 scholka dziecięca z naszej parafii: „Chrystusowe Owieczki” godz. 13.00 zespół wokalno instrumentalny „Alis Fidei godz. 16.00 chór Lutnia z „Luzina” godz. 18.00 Msza św. i koncert wieczoru. Wystąpią zespoły i soliści: Klubu Muzycznego 3 Flotylli Okrętów Gdynia: zespoły „Reling”, „Alis Fidei”, „Kropelki”, „Przepływ”, „Duet M.K”. soliści: Maciej Głowacki, Klaudia Głowacka, Weronika Sikora, Natalia Siwiec Beata Franiak. Zapraszamy 12.W tym tygodniu zmarli śp.: Irena Drewa i śp. Krystyna Warta 13.KOLĘDA 2023/2024 21. I niedziela: Ul. Kusocińskiego blok 3, 5, 11, 22. I poniedziałek: Ul. Kusocińskiego blok 13, ul. blok 7, ul. Rejtana blok 5 23. I. wtorek: Ul. Rejtana blok 15, ul. Kusocińskiego, blok 9, ul. Kusocińskiego domy 24. I środa: Ul. Nanicka blok 16, ul. Nanicka 8, ul. Ogrody Nanickie domy 25. I czwartek: Ul. Nanicka domy, ul. Nanicka blok 4, 10 26. I piątek: Ul. Nanicka bloki, 6, 12, 14, - zakończenie kolędy. Za życzliwe przyjęcie kolędowe z Bożym Błogosławieństwem Rodzin serdeczne Bóg zapłać. Bóg zapłać za złożone ofiary. Parafialny fundusz kolędowy ma wzmocnić konto parafialne, na którym gromadzimy środki przeznaczone na koszty związane z dociepleniem okien w kościele.

Ogłoszenia parafialne 14 styczeń 2024 II Niedziela Zwykła 1.Styczeń to w parafiach czas kolęd, błogosławieństwo rodziny w miejscu zamieszkania i wspólna modlitwa z kapłanem. Kolędowanie rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 15.30, natomiast w soboty i niedziele od godz. 13.00. Program kolęd jest wywieszony w gablotach parafialnych i podany na stronach internetowych parafii. 2.W środę 17 stycznia św. Antoniego, opata 3.W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. 4.Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza w najbliższy czwartek - na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na adorację Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem. 5.W piątek 19 stycznia św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa 6.W przyszłą niedziele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. 7.W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejna, już dwunasta edycja Charytatywnego Kolędowania pod nazwą „Festiwal Serc”. Przez cały dzień na każdej mszy świętej wsłuchujemy się i zachwycamy pięknem tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów i zespołów z Wejherowa i okolic. A to wszystko związane jest ze zbiórką pieniędzy prowadzoną przez Zespół „Caritas” dla naszego parafianina, Maćka. Chłopiec skończył już 16 lat, a jego rozwój odbiega od rówieśników. Bardzo prosimy wszystkich parafian o wsparcie tego wydarzenia poprzez datki, które można wrzucić do puszek wolontariuszy „Caritas” przy wyjściu z kościoła. Na mszy o godzinie 18.00 w koncercie wieczoru, Zapraszamy! 8.W przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. 13.00 Msza św. z udziałem Członków i Sympatyków Stowarzyszenia Rodzina Piaśnicka. Po Mszy św. spotkanie w świetlicy parafialnej. Zapraszamy. 9.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafialne. Za ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 10.W tym tygodniu zmarł: śp. Zbigniew Maźnica l. 65 z ul. Lelewela, śp. Genowefa Kruszyńska l. 87 z ul. Okrężnej, śp. Jadwiga Kuczewska, l. 102 z ul. Derdowskiego KOLĘDA 2023/2024 Dzień miesiąc: Rok 2023 Nazwa ulic należących do parafii Chrystusa Króla i Bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie 28.XII czwartek: Ul. Ofiar Piaśnicy 3; Ul. Ofiar Piaśnicy 30; ul. Lelewela 29.XII piątek: Ul. Okrężna; ul. Dolna; ul. Majkowskiego 30.XII sobota: Ul. Ofiar Piaśnicy, ul. Krasińskiego ul. Ofiar Piaśnicy blok 39A,B 31. XII niedziela: nie kolędujemy Miesiąc: Rok 2024 w Sylwestra i Nowy Rok: nie kolędujemy 1.I.poniedziałek: nie kolędujemy 2. I wtorek Ul. Kołłątaja 3: Kołłątaja blok 1; Kołłątaja domy; Jasna, Traugutta, Ul. Puławskiego 3. I środa: Ul. Broniewskiego, ul. Żeromskiego blok 5, blok 12, blok 14 4. I czwartek: Ul. Kolejowa, Ul. Jana z Kolna, Żeromskiego blok 2 5. I piątek: Ul. Żeromskiego domy, ul. Karnowskiego domy 6. I sobota: nie kolędujemy 7. I niedziela: Ul. Karnowskiego blok: 2, 4, 6, 10, 13, 14 8. I poniedziałek: Ul. Rogali domy. Gulgowskiego domy 9. I wtorek: Ul. Graniczna blok 5, 7, 9, 11, 15 10. I środa: Ul. Przemysłowa, 13a, ul. Niska, domy, ul. Graniczna domy 11. I czwartek: Ul. Przemysłowa bloki: 9, 9a, 11, 11a, 13, 15, 10,12,14,16 12. I piątek: nie kolędujemy 13. I sobota: Ul. Przemysłowa blok 2,4, 6, 6a, 8 i 8a, 5b, 7 i 7a, 36a, 36b 14. I niedziela: Ul. Ks. Heyki bloki 1,2,5, ul. Lipowa, Akacjowa, Wierzbowa, ul. Jagalskiego blok 9, domy. Ul. Przemysł.,1,1a,18b,24, 26a, 26f, 30, działki, 34,36, 38, 42,44, 46,48,50, 21, 25,27, 29, 31, 33, 35 15. I poniedziałek: Ul. Narutowicza bloki 1, 3, 21, 23 ul Narutowicza, domy, 16. I wtorek: Ul. Chopina domy 1-62, ul. Nowowiejskiego, 17. I środa: Ul. Zwycięstwa domy, Derdowskiego domy 18. I czwartek: Ul. Nadrzeczna domy, ul. Słowackiego domy ul. Wczasowa domy 19. I piątek: Ul. Rejtana blok 7, Ul. Kusocińskiego blok 1 ul. Słoneczna 20. I sobota: Ul. Rejtana blok 1,3, 9 21. I niedziela: Ul. Kusocińskiego blok 3, 5, 11, 22. I poniedziałek: Ul. Kusocińskiego blok 13, ul. Kusocińskiego blok 7, ul. Rejtana blok 5 23. I. wtorek: Ul. Rejtana blok 15, ul. Kusocińskiego blok 9, ul. Kusocińskiego domy 24. I środa: Ul. Nanicka blok 16, ul. Nanicka 8, ul. Ogrody Nanickie domy 25. I czwartek: Ul. Nanicka domy, ul. Nanicka blok 4, 10 26. I piątek:Ul. Nanicka bloki, 6, 12, 14,

Ogłoszenia parafialne 7 styczeń 2024 Święto Chrztu Pańskiego 1.Dzisiaj zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Niedziela chrztu Pańskiego zwraca nam uwagę byśmy pamiętali o dacie swojego chrztu i wynikającego z niego zobowiązania. 2.Zgodnie z tradycją dekoracje bożonarodzeniowe żłobek i choinki oraz śpiewanie kolęd pozostają do 2 lutego święta Matki Bożej Gromnicznej. 3.W piątek 12 stycznia gościć będziemy w parafii i na naszej plebani ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdę naszego pasterza z okazji odwiedzin kolędowych. 4.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafialne. Za ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 5.Trwa kolęda tzn. Błogosławieństwo rodziny w miejscu zamieszkania i wspólna modlitwa z kapłanem. Kolędowanie rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 15.30, natomiast w soboty i niedziele od godz. 13.00. Program kolęd jest wywieszony w gablotach parafialnych i podany na stronach internetowych parafii. 6.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. 7.W tym tygodniu zmarł:

Ogłoszenia parafialne 31 grudzień 2023 Niedziele Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa 1.Dzisiejsza Niedziela jest Świętem Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również ostatnie dzień Roku 2023, Sylwester. Nabożeństwo przebłagalno - dziękczynne kończącego się roku po Mszy św. o godz. 10.00. 2.W parafii trwają odwiedziny duszpasterskie. Kolęda jest przede wszystkim Błogosławieństwem rodziny w miejscu zamieszkania i wspólną modlitwą z kapłanem. Kolędowanie rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 15.30, natomiast w soboty i niedziele od godz. 13.00. Program kolęd jest wywieszony w gablotach parafialnych i podany na stronach internetowych parafii. Dzień kolędowy z 12 stycznia tj. piątku uległ zmianie, tego dnia w parafii kolęduje ks. abp. Tadeusz Wojda. Wyznaczony na ten dzień fragment ul. Przemysłowej został dodany po części na sobotę 13. I i niedzielę 14 stycznia. Proszę o zwrócenie uwagi na tą poprawkę. 3.Jutro w poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i rozpoczęcie nowego Roku kalendarzowego. I stycznia obchodzimy Światowy Dzień Pokoju (57). Msze św. w tym dni jak w niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00. Dzisiaj kończy się oktawa Bożego Narodzenia. 4.W tym tygodniu dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do Miłosierdzia Bożego, następnie Droga Krzyżowa i Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00, poprzedzona modlitwą Różańcową. W czwartek przypada 10 rocznica święceń biskupich ks. Wiesława szlachetki. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. O godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. O godz. 17.30 skupienie Żywego Różańca i Msza św. o godz. 18.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Kolejne odwiedziny chorych będą w pierwszą sobotę lutego. 5.W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu modlimy się w intencji misji i misjonarzy szczególnie z naszej parafii. Po mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne. W uroczystość Trzech Króli święci się kredę, kadzidło. Kredą znaczymy drzwi naszych mieszkań inicjałami imion Mędrców: K – Kacper, M – Melchior, B – Baltazar i piszemy rok 2024. 6.Misternicy Kaszubscy serdecznie zapraszają na orszak Trzech Króli w sobotę szóstego stycznia. Rozpoczęcie o godzinie 11.00 przy Pałacu w wejherowskim parku. Po przemarszu Msza św. o godzinie 12.30 w parafii Świętej Trójcy w Wejherowie. Będzie wspólne śpiewanie kolęd, jak co roku będą korony, a dzieci zachęcamy do przebrania się za aniołki i królów. 7.W tym tygodniu zmarł: Józef Solarczyk, lat 76, ul. Nanicka.

Ogłoszenia parafialne 24 grudzień 2023 IV NIEDZIELA ADWENTU 1.Dzisiaj Wigilia Bożego narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Natomiast o godz. 22.00 zapraszamy na Mszę św. Wigilii Bożego Narodzenia i o godz. 24.00 na Uroczystą Pasterkę, świętowania przyjścia Zbawiciela na świat. 2.W polskie tradycji wigilię obchodzimy jako dzień postny. Zachęcamy nadal do tej praktyki, chociaż nie obowiązuje post. 3.Wigilia ma szczególnie podniosły charakter rodzinnych spotkań. Podczas Wieczerzy Wigilijnej powinna towarzyszyć wspólna modlitwa przy zapalonej świecy wigilijnej. Przy opłatku są teksty modlitw, które można wykorzystać przy stole. 4.Jutro w poniedziałek 25 grudnia I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. jak w niedzielę, a więc o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 18.00. We wtorek II Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. 5.W przyszłą niedzielę 31 grudnia Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ostatni dzień roku 2023, a więc tradycyjny Sylwester. W tym dniu podczas Mszy św. modlimy się szczególnie w intencji rodzin. Po Mszy św. o godz. 10.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy dziękczynne i przebłagalne za kończący się rok., oraz uproszenie błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok 2024. 6.Pasterką rozpoczynamy okres oktawy Bożego Narodzenia, która potrwa do I Stycznia Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 7.Po świętach 28 grudnia w czwartek rozpoczynamy Nawiedziny duszpasterskie, kolędę. Kolęda jest przede wszystkim Błogosławieństwem rodziny w miejscu zamieszkania i wspólną modlitwą z kapłanem. Kolędowanie rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 15.30, natomiast w soboty i niedziele od godz. 13.00. Program kolęd jest wywieszony w gablotach parafialnych i podany na stronach internetowych parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 8.W przyszły poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w tym dni jak w niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00. 9.Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli w dniu 2 marca 2024 r. ks. biskup Wiesław Szlachetka.

Ogłoszenia parafialne 17 grudzień 2023 III NIEDZIELA ADWENTU 1.W dni powszednie Adwentu rano o godz. 6.00 Roraty. W III Niedzielę Adwentu modlimy się szczególnie o życie chrześcijańskie rodzin. Zapraszamy na roraty dzieci z rodzinami. Ostatni dzień rorat w najbliższą sobotę. 2.Dzisiaj przypada 53 rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu w roku 1970. Wspomnienie tamtych wydarzeń niech będzie okazją do refleksji nad zagospodarowaniem wolności, abyśmy jako Naród trwali w pokoju. 3.Dzisiaj przypada 87 rocznica urodzin Ojca Świętego Franciszka. 4.W sobotę 23 grudnia odwiedziny chorych z sakramentami św. W tym dniu swoich chorych odwiedzą ks. Andrzej, i ks. Janusz. 5.Wigilia Bożego narodzenia przypada w przyszłą niedzielę. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Natomiast o godz. 22.00 zapraszamy na Mszę św. Wigilii Bożego Narodzenia i o godz. 24.00 na Uroczystą Pasterkę, świętowania przyjścia Zbawiciela na świat. 6.W polskie tradycji wigilię obchodzimy jako dzień postny. Zachęcamy nadal do tej praktyki, chociaż nie obowiązuje post. 7.Wigilia ma szczególnie podniosły charakter rodzinnych spotkań. Podczas Wieczerzy Wigilijnej powinna towarzyszyć wspólna modlitwa przy zapalonej świecy wigilijnej, czytanie fragmentu Pisma św. o narodzinach Pana Jezusa z Ewangelii św. Łukasza 2,1-14, łamanie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Jedno miejsce przy stole zostawiamy puste, pamiętając o tych, których zaprosiliśmy do stołu wigilijnego, poprzez udział w akcjach Caritasu. 8.Nadal zachęcamy do włączania się do tych akcji. Dlatego Po Mszach św. wolontariusze parafialnego zespołu „Caritas” rozprowadzają opłatki. na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą! Opłatek można nabyć w tygodniu w sklepiku, a w niedzielę przy stole „Caritas. Zachęcamy również do nabywania świec wigilijnych „Caritas” w ramach akcji ,,Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". Świece małe 10 zł., natomiast duże 20 zł. Są do nabycia w sklepiku parafialnym, a w niedzielę przy stole „Caritasu”. Ofiary zebrane podczas tych akcji przeznaczone są na wspieranie potrzebujących w naszej archidiecezji oraz w parafialnej wspólnocie. 9.Jest tradycją, że pod obrus na stół wigilijny wkładamy sianko. U ministrantów przy wychodzeniu z kościoła można nabyć sianko na stół wigilijny za dowolną ofiarą. W ten sposób służba liturgiczna ołtarza tworzy swój fundusz przeznaczony na wspólne akcje. 10.W przyszły poniedziałek 25 grudnia I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. jak w niedzielę, a więc o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 18.00. We wtorek II Dzień Świąt, Msze św. jak w niedzielę. 11.Pasterką rozpoczynamy okres oktawy Bożego Narodzenia, która potrwa do I Stycznia Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 12.Boże Narodzenie to przede wszystkim święto naszej wiary. Dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św., by wzorem Matki Najświętszej i Św. Józefa adorować Bożą Dziecinę w Żłobku Betlejemskim. W naszej parafii spowiedź dekanalna w środę 20 grudnia od godz. 16.00 do 18.30. W innych parafiach dekanatu spowiadamy: w par. Królowej Polski 21 grudnia, w par. Trójcy Św. 22 grudnia i 23 grudnia w par. Św. Anny w klasztorze. Spowiedź jest od godz. 8.00 – 10.00 i po południu od godz. 16.00 do 18.30. 13.Po świętach 28 grudnia w czwartek rozpoczynamy Nawiedziny duszpasterskie, kolędę. Kolęda jest przede wszystkim Błogosławieństwem rodziny w miejscu zamieszkania i wspólną modlitwą z kapłanem. Kolędowanie rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 15.30, natomiast w soboty i niedziele od godz. 13.00. 14.W czwartek 21 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 a po Eucharystii na Adorację Najświętszego Sakramentu z Uwielbieniem. 15.Nasza schola Parafialna Chrystusowe Owieczki zaprasza w II Święto Bożego Narodzenia 26 grudnia we wtorek na godz. 11:30, na Kolędowanie : słowno- muzyczne. Drugi termin tego Kolędowania będzie 6 stycznia w sobotę o godz 11:30 - Serdecznie zapraszamy . Scholka Chrystusowe Owieczki wydała nową płytę muzyczną pt. "Kropelka miłości"! Płyta zawiera 13 utworów, w tym 10 autorskich. Serdecznie zapraszamy do nabycia egzemplarza po Mszy św. o godz. 11:30. Jednocześnie informujemy, że piosenki można posłuchać na różnych platformach muzycznych w internecie. Należy w wyszukiwarce na platformie muzycznej wpisać Chrystusowe Owieczki. 16.Dziękujemy osobom sprzątającym kościół, zachęcamy kolejnych parafian do pomocy. Poczujmy jedność naszej wspólnoty parafialnej. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy Św. 17.W tym tygodniu zmarli: śp. Ellwart Teodor, z ul. Chopina, śp. Brygida Grochowska z ul. Nanickiej, śp. Paweł Klinkusz z ul. Chopina.

Ogłoszenia parafialne 10 grudzień 2023 II NIEDZIELA ADWENTU 1.II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. 2.W dni powszednie Adwentu rano o godz. 6.00 Roraty. Zapraszamy rodziny do udziału w roratach wraz z dziećmi. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów. 3.Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30. uroczyste poświęcenie i błogosławieństwo medalików dla dzieci I komunijnych. 4.W środę 13 grudnia św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Św. Łucja patronuje proszącym o pomoc w chorobach oczu, a także niewidomym. W środę przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. 5.W czwartek św. 14 grudnia św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. 6.W sobotę 16 grudnia przypada 53 rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu roku 1970. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za ofiary tamtych dni, oraz o prawa i wolność w dzisiejszej Polsce, drastyczne łamane w naszej Ojczyźnie wobec wierzących, oraz w obronie życia poczętego i rodzin żyjących na fundamencie prawa naturalnego, oraz sakramentu małżeństwa. 7.Po Mszach św. wolontariusze parafialnego zespołu „Caritas” rozprowadzają opłatki. na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą! Opłatek można nabyć w tygodniu w sklepiku, a w niedzielę przy stole „Caritas. Zachęcamy również do nabywania świec wigilijnych „Caritas” w ramach akcji ,,Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". Świece małe 10 zł., natomiast duże 20 zł. Są do nabycia w sklepiku parafialnym, a w niedzielę przy stole „Caritasu”. Ofiary zebrane podczas tych akcji przeznaczone są na wspieranie potrzebujących w naszej archidiecezji oraz w parafialnej wspólnocie. 8.Rozpoczął się kurs przedmałżeński w konwikcie par. św. Leona, który potrwa do soboty włącznie. Nauki o godz. 19.00. Osoby zainteresowane mogą się jeszcze dzisiaj zgłoscić. 9.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na tacę i na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 10.

Ogłoszenia parafialne 3 grudzień 2023 I NIEDZIELA ADWENTU 1.Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny. Nowy Rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. 2.W dni powszednie Adwentu rano o godz. 6.00 Roraty. Zapraszamy rodziny do udziału w roratach wraz z dziećmi. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów. 3.Od dzisiaj do środy, 6 grudnia przeżywamy rekolekcje parafialne, renowację misji. W misjach parafialnych uczestniczyliśmy przed rokiem. Misje głosi O. Joel OFM. Program rekolekcji rozdawaliśmy przed tygodniem. Zapraszamy. We wtorek dzień spowiedzi św. rekolekcyjnej. Spowiedź św. słuchamy przed południem od godz. 8.00 do 10.00, oraz po południu od godz. 16.00 do godz. 18.30. Dzieci zapraszamy do spowiedzi św. od godz. 16.00. W środę na zakończenie Rekolekcji parafialnych, podczas Mszy św. kolekta jest przeznaczona na dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Franciszkanów. 4.Dzisiaj nie odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych o 11.30. Zostało przeniesione na 17 grudnia godz. 11.30. Zapraszamy. 5.W przyszłą niedzielę 10 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.30. uroczyste poświęcenie i błogosławieństwo medalików dla dzieci I komunijnych. 6.W tym tygodniu w poniedziałek i piątek nie będzie katechezy dla dzieci komunijnych. 7.W poniedziałek 4 grudnia św. Barbary. 8.W środę 6 grudnia św. Mikołaja, biskupa 9.W czwartek I czwartek miesiąca. O godz. 15.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa i Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00. W czwartek obchodzimy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Św. Ambroży jest m.in. patronem pszczelarzy. Z tej okazji w niedzielę 10 grudnia zapraszamy na godz. 13.00 pszczelarzy. W tym dniu przy wyjściu z kościoła można będzie nabyć miody i wyroby pszczelego roju. Zapraszamy. 10.W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. W dniu tym zapraszamy na Godzinę Łaski od godz. 12.00 do 13.00. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje post. 11.Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. jest dniem patronalnym Kupców. Z tej okazji w piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Kupców. 12.Ogłoszenie parafialne „Caritas”: Serdecznie zapraszamy najmłodsze i starsze dzieci do corocznej akcji ”Dzieci życzą dzieciom”. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. zapraszamy do salki parafialnej gdzie dzieci będą rysowały i tworzyły świąteczne kartki, które przekażą w dniu 6 grudnia i złożą życzenia z okazji Bożego Narodzenia dzieciom w szpitalu na oddziale pediatrii oraz chirurgii dziecięcej. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego tworzenia kartek! 13.Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to ogólnopolska akcja Caritasu mająca na celu wspieranie dzieci w różnych potrzebach. Środki na te cele są zbierane z rozprowadzania świec Caritasu na wigilijny stół. Świece mała 10 zł i duża 20 zł. Prosimy o włączenie się do tej akcji. W ten sposób przysporzymy radość dzieciom w potrzebie i ozdobimy stół wigilijny. 14.W sobotę 9 grudnia o godz. 10:00 w świetlicy parafialnej odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych - Zapraszamy osoby które już należą i osoby które chciałyby dołączyć do tej wspaniałej wspólnoty modlitewnej. 15.Zachęcamy do włączenia się do wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym - spotkania są w czwartki. Każdy czwartek miesiąca ma inny charakter, np. rozważanie Pisma Św., Adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkania integracje. 16.Informacja o parkowaniu samochodów. W niedziele i święta można korzystać z parkingu ośrodka Domu Samopomocy. Wjazd jest od ul. Narutowicza naprzeciw kościoła. Zachęcamy do korzystania z parkingu. 17.W ramach pomocy dla żołnierzy ukraińskich prosimy o zbiórkę świec. Nie chodzi o świece nowe, lecz niedopalone, których już nie używamy. Zbliża się zima i w warunkach frontowych z tych resztek zrobione świece przydają się w okopach. 18.Święta Barbara jest patronką m.in. górników. Z tej okazji dzisiaj (3 XII) o godz. 18.00 Msza św. o potrzebne łaski dla represjonowanych politycznie w latach 1949 – 1959 Żołnierzy Górników i ich rodzin. 19.Serdecznie zapraszamy do sprzątania Naszej Świątyni w piątki po Mszy Świętej wieczornej około godz. 18:30 . 20.W przyszłą niedzielę II miesiąca kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na tacę i na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 21.Ogłoszenie parafialne - „CARITAS”. W ramach akcji "Tutka Miłosierdzia" z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia u wolontariuszy Parafialnego Zespołu „Caritas” można pobrać papierową torbę i wypełnić ją produktami żywnościowymi. Tak przygotowane paczki świąteczne w całości zostaną przekazane podopiecznym naszego parafialnego „Caritas”. Wypełnione tutki prosimy przynieść w niedzielę 17 grudnia czyli za dwa tygodnie i złożyć w koszu pod chórem. Bóg zapłać za włączenie się do tej akcji w tych trudnych czasach. 22.Dzisiaj w parafii wolontariusze parafialnego zespołu „Caritas” będą rozprowadzać opłatki. na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę! Opłatek można nabyć w tygodniu w sklepiku, a w niedzielę przy stole „Caritas. Zachęcamy również do nabywania świec wigilijnych „Caritas” w ramach akcji ,,Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". Świece małe 10 zł., natomiast duże 20 zł. Są do nabycia w sklepiku parafialnym, a w niedzielę przy stole „Caritasu”. Ofiary zebrane podczas tych akcji przeznaczone są na wspieranie potrzebujących w naszej archidiecezji oraz w parafialnej wspólnocie. 23.Z radością ogłaszamy, że Schola Chrystusowe Owieczki działająca przy naszej parafii wydała nową płytę muzyczną pt. "Kropelka miłości"! Płyta zawiera 13 utworów, w tym 10 autorskich. Serdecznie zapraszamy do nabycia egzemplarza po Mszy św. o godz. 11:30. Czekamy na Was z radością i muzyką! 24.W tym tygodniu zmarł śp. Zygmunt Drafz z ul. Przemysłowej.

Ogłoszenia parafialne 26 listopad 2023 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 1.Dzisiaj uroczystość odpustowa w naszej parafii. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 13.00 z udziałem księży gości. 2.Odmawiając w dniu dzisiejszym publicznie „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi” możemy uzyskać odpust zupełny. 3.W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. O godz. 16. 30 Msza św. dla dzieci. O godz. 17.30 skupienie Żywego Różańca i Msza św. o godz. 18.00. 4.W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami św. 5.W sobotę 9 grudnia o godz. 10:00 w świetlicy parafialnej odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych - Zapraszamy osoby które już należą i osoby które chciałyby dołączyć do tej wspaniałej wspólnoty modlitewnej. 6.W czwartek 30 listopada św. Andrzeja Apostoła. 7.Za tydzień 3 grudnia I Niedziela Adwentu i przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny. Rok duszpasterski przeżywać będziemy pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. 8.Od 3 do 6 grudnia przeżywać będziemy rekolekcje parafialne, renowację misji. W misjach parafialnych uczestniczyliśmy przed rokiem. Misje głosić będzie O. Joel OFM. Po Mszach św. wychodząc z kościoła prosimy o zabranie program rekolekcji. 9.Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 XII 2023 r. tj. w sobotę na 32 rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w kiosku parafialnym. 10.Zachęcamy do włączenia się do wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym - spotkania są w czwartki. Każdy czwartek miesiąca ma inny charakter, np. rozważanie Pisma Św., Adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkania integracyjne. 11.W krypcie pamięci pod chórem jest wystawa poświęcona ofiarom lasów piaśnickich. Przybliżamy postać Franciszka Talaśki w ramach pamięci ofiar. 12.W ramach pomocy dla żołnierzy ukraińskich prosimy o zbiórkę świec. Nie chodzi o świece nowe, lecz niedopalone, których już nie używamy. Zbliża się zima i w warunkach frontowych z tych resztek zrobione świece przydają się w okopach. 13.Serdecznie zapraszamy do sprzątania naszej Świątyni w piątki po Mszy Świętej wieczornej około godz. 18:30 . 14.Ogłoszenie parafialne „Caritas”: Serdecznie zapraszamy najmłodsze i starsze dzieci do corocznej akcji ”Dzieci życzą dzieciom”. Chcemy dzielić się uczuciem, życzeniami spisanymi na świątecznej kartce z dziećmi chorymi. Wydarzenie podzielone jest na dwie części. I część 3 grudnia po mszy dla dzieci – (godz. 11.30) w salce parafialnej dzieci będą rysowały, malowały i tworzyły świąteczne kartki. II część akcji czyli przekazanie życzeń na oddziale pediatrii oraz chirurgii dziecięcej odbędzie się 6 grudnia w wejherowskim szpitalu. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego tworzenia kartek! 15.Informacja o parkowaniu samochodów. W niedziele i święta można korzystać z parkingu ośrodka Domu Samopomocy. Wjazd jest od ul. Narutowicza naprzeciw kościoła. Zachęcamy do korzystania z parkingu. 16.Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to ogólnopolska akcja Caritasu mająca na celu wspieranie dzieci w różnych potrzebach. Środki na te cele są zbierane z rozprowadzania świec Caritasu na wigilijny stół. Świece mała 10 zł i duża 20 zł. Prosimy o włączenie się do tej akcji. W ten sposób przysporzymy radość dzieciom w potrzebie i ozdobimy stół wigilijny.

Ogłoszenia parafialne 19 listopad 2023 XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Światowy Dzień Ubogich 1.Dzisiaj VII Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ofiary wojny na Bliskim Wschodzie. 2.Dzisiaj dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych. 3.W przyszłą niedzielę 26 listopada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej parafii uroczystość odpustowa. Msza św. odpustowa o godz. 13.00 z udziałem księży z dekanatu. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym G. S. Duchownego. Jest to Dzień Młodzieży w diecezji. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny. 4.Od 3 do 6 grudnia przeżywać będziemy rekolekcje parafialne – renowację misji. W misjach parafialnych uczestniczyliśmy przed rokiem. Misje głosić będzie O. Joel OFM. Po Mszach św. w przyszłą niedzielę będziemy rozdawali program rekolekcji. Wieczorną modlitwą różańcową będziemy się modlić o udział w renowacji misji i ożywienie wiary. Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. 5.W niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy Adwent, Jest to I Niedziela Adwentu i początek nowego roku kościelnego 2023/2024. Myśl duszpasterska na ten rok: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. 6.W poniedziałek 20 XI św. Rafała Kalinowskiego 7.We wtorek 21 XI Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. 8.W środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. 9.W piątek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy’. 10.Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 XII 2023 r. tj. w sobotę na 32 rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w kiosku parafialnym. 11.W krypcie pamięci pod chórem jest wystawa poświęcona ofiarom lasów piaśnickim. Przybliżamy postać Franciszka Talaśki w ramach zaduszek piaśnickich. 12.Informacja o parkowaniu samochodów przy kościele. Dzięki życzliwości Pani Starosty Gabrieli Lisius i Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Wejherowie w niedziele i święta można korzystać z parkingu tego ośrodka. Wjazd jest od ul. Narutowicza naprzeciw kościoła. Zachęcamy do korzystania z parkingu.

Ogłoszenia parafialne 12 listopad 2023 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Po Mszach św. odmawiamy imienną modlitwę za zmarłych tzw. wypominki. Zgłoszone roczne wypominki zaczniemy odmawiać od I Niedzieli Adwentu. Odmawiamy je w niedziele przed Mszą św. o godz. 10.00. 2.Dzisiaj Niedziela Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ofiary wojny na Bliskim Wschodzie. 3.W poniedziałek 13 listopada św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. 4.W piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. 5.W sobotę błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. 6.W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, oraz jest to dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych. 7.Za dwa tygodnie w niedzielę 26 listopada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej parafii uroczystość odpustowa. Msza św. odpustowa o godz. 13.00. 8.Od 3 do 6 grudnia przeżywać będziemy rekolekcje parafialne – renowację misji. W misjach parafialnych uczestniczyliśmy przed rokiem. 9.Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 XII 2023 r. tj. w sobotę na 32 rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w kiosku parafialnym. 10.Informacja o parkowaniu samochodów przy kościele. Dzięki życzliwości Pani Starosty Gabrieli Lisius i Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Wejherowie w niedziele i święta można korzystać z parkingu tego ośrodka. Wjazd jest od ul. Narutowicza naprzeciw kościoła. Zachęcamy do korzystania z parkingu. 11.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafialne. Za złożone ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 12.W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Funk Stefania, żyła 102 lata.

Ogłoszenia parafialne 5 listopad 2023 XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Trwa Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych za zmarłych można uzyskać odpust zupełny. Odpustu udziela się wiernym, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej przyjmą Eucharystię i nawiedzą cmentarz odmawiając modlitwę za zmarłą osobę . Osoba dla której prosimy Boga o wybawienie z czyśćca nie musi spoczywać na tym cmentarzu, na którym jesteśmy. 2.Po Mszach św. odmawiamy imienną modlitwę za zmarłych tzw. wypominki.. Wypisane kartki imion prosimy oddawać w sklepiku parafialnym lub w zakrystii. Wypominki z dopiskiem roczne składamy w zakrystii po Mszach św. Roczne wypominki odmawiamy w niedziele przed Mszą św. o godz. 10.00. W tym roku zgłoszone roczne wypominki zaczniemy odmawiać od I Niedzieli Adwentu. 3.Przy chrzcielnicy jest ustawiona skarbona, do której można składać ofiary na Mszę św. zbiorową, którą odprawimy w dniu 8 listopada o godz. 18.00. 4.W listopadzie, który jest miesiącem pamięci zmarłych odmawiany Różaniec o godz. 17.30 za zmarłych. 5.W czwartek 9 listopada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. 6.W piątek św. 10 listopada Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła. 7.W sobotę 11 listopada św. Marcina z Tours, biskupa. 8.W sobotę 11 listopada przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to zarazem dzień, w którym Niemcy w lesie piaśnickim w roku 1939 dokonali największej egzekucji na inteligencji polskiej i polskich patriotach. Od lat w tym dniu gromadzimy się na Mszy św. o godz. 14.00 w kaplicy w lesie piaśnickim. Po Mszy św. odprawiamy przy każdym grobie „Zaduszki Piaśnickie”. Zapraszamy. 9.W kościele o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji Dnia Niepodległości. 10.Bogaty jest program świętowania niepodległości Ojczyzny w naszym mieście. Początek o godz. 10.00. O godz. 11.00 Msza św. w kolegiacie Trójcy Świętej. Następnie marsz niepodległościowy do parku i dalsze atrakcje dnia. Cały program jest w prasie lokalnej i na stronach naszej parafii. 11.W Krokowej dnia 11 listopada podczas uroczystości niepodległościowych o godz. 11.00 będzie poświęcenie figury błog. Alicji Kotowskiej, która stanęła na placu przy kościele. Zapraszamy. 12.Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 XII 2023 r. tj. w sobotę na 32 rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w kiosku parafialnym. 13.W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. 14.Informacja o parkowaniu samochodów przy kościele. Dzięki życzliwości Pani Starosty Gabrieli Lisius i Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Wejherowie przy ul. Krasińskiego 2, a więc po sąsiedzku, w niedziele i święta można korzystać z parkingu tego ośrodka. Wjazd jest od ul. Narutowicza naprzeciw kościoła. Zachęcamy do korzystania z parkingu. 15.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafialne. Za złożone ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 16.W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Czesław Brzeski , śp. Brunon Treder, śp. Roman Szreder.

Ogłoszenia parafialne 29 październik 2023 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Zapraszamy na ostatnie październikowe Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30. Dzieci o godz. 17.00. 2.Dzisiaj kończy się Tydzień Misyjny. Po Mszach św. są zbiórki ofiar na Papieskie Dzieła Misyjne. Za złożone ofiary na te cele składamy serdeczne Bóg zapłać. 3.W środę1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Przyjęta intencja na Mszę św. o godz. 16.00, będzie odprawiona przed południem o godz. 10.00 4.W godzinach popołudniowych nawiedzamy cmentarze. Procesja żałobna na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00. O godz. 13.30 procesja żałobna na cmentarzu parafialnym – jak co roku od bramy cmentarnej do miejsca sprawowania Mszy św. O godz. 14.00 Msza św. 5.W czwartek w Dzień Zaduszny Msza św. na cmentarzu przy ul. 3 Maja o godz. 16.00. 6.W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Oktawie można za zmarłych uzyskać odpust zupełny. Odpustu udziela się wiernym, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej przyjmą Eucharystię i nawiedzą cmentarz odmawiając modlitwę za zmarłe osoby. Osoba dla której prosimy Boga o wybawienie z czyśćca nie musi spoczywać na tym cmentarzu, na którym jesteśmy. 7.Od dnia zadusznego 2 listopada po Mszach św. będziemy odmawiać imienną modlitwę za zmarłych tzw. wypominki. Karteczki na wypominki można odebrać przy wychodzeniu z kościoła. Wypisane prosimy oddawać w sklepiku parafialnym lub w zakrystii. Wypominki z dopiskiem roczne składamy w zakrystii po Mszach św. Roczne wypominki odmawiamy w niedziele przed Mszą św. o godz. 10.00. 8.Wypominki bieżące można składać do 8 listopada do zakończenia oktawy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przy chrzcielnicy jest ustawiona skarbona, do której można składać ofiary na Mszę św. zbiorową, którą odprawimy w dniu 8 listopada o godz. 18.00. 9.W listopadzie, który jest miesiącem pamięci zmarłych odmawiany Różaniec o godz. 17.30 za zmarłych. 10.W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek W Dzień Zaduszny zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, 8.00 lub 18.00. W tym dniu modlimy się o Miłosierdzie Boże dla dusz czyśćcowych. 11.W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci. O godz. 17.30 skupienie Żywego Różańca i Msza św. o godz. 18.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca N. M. Panny. Po Mszy św. o godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami św. 12.Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 XII 2023 r. tj. w sobotę na 32 rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w kiosku parafialnym. 13.W sobotę 4 listopada we wspomnienie św. Karola Boromeusza uroczystość odpustowa w parafii nowo budującej się w Wejherowie. Msza św. odpustowa o godz. 18.30. 14.Informacja o parkowaniu samochodów przy kościele. Dzięki życzliwości Pani Starosty Gabrieli Lisius i Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Wejherowie przy ul. Krasińskiego 2, a więc po sąsiedzku można w niedziele i święta korzystać z parkingu tego ośrodka. Wjazd jest od ul. Narutowicza naprzeciw kościoła. Zachęcamy do korzystania z parkingu. 15.W tym tygodniu zmarli. + Czesław Brzeski, śp. Brunon Treder, śp. Roman Szreder.

Ogłoszenia parafialne 22 październik 2023 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Trwa Miesiąc Różańcowy. O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Dla dzieci Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00. Zapraszamy. 2.Dzisiaj przypada Dzień Praw Rodziny. Po Mszy św. o godz. 10.00 Różaniec ofiarujemy w intencji świętości Rodzin, kierując modlitwy przez błogosławioną Rodzinę Ulmów. 3.W środę 25 października zapraszamy na film pt. „Opiekun”. Film jest ciekawym przedstawieniem postaci Św. Józefa, opiekuna Pana Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Film wyświetlany będzie w Sali kina Apollo w Wejherowskim Centrum Kultury o godz. 19.00. Po filmie spotkanie dyskusyjne. 4.W sobotę 28 października święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W sobotę imieniny księdza abpa Tadeusza Wojdy. W tym dniu modlimy się w intencji ks. abpa Tadeusza. 5.W sobotę 28 października zapraszamy dzieci komunijne na małą pielgrzymkę do Sanktuarium Błogosławionej Alicji Kotowskiej w Lesie Piaśnickim. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 10.00. Powrót o godz. 13.00. Rodzice mogą zapisywać swoje dzieci komunijne przez elektroniczny dziennik u Pani Katechetki Krystyny. 6.W sobotę Różaniec ulicami Wejherowa. Organizują Rycerze Kolumba par. św. Trójcy i par. Królowej Polski. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w par. Królowej Polski. Zakończenie Mszą św. o godz. 17.30 w par. św. Trójcy. Zapraszamy. 7.Dzisiaj w naszym dekanacie akcja charytatywna „Łódź Dobrych Serc” na rzecz wejherowskiego hospicjum domowego pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie. O godz. 10.00 Msza św. w par. św. Leona, następnie atrakcje sportowe i wyczynowe dla wszystkich. 8.Dnia 31 października w par. św. Leona odbędzie się jak co roku Holy Wins. Wydarzenie to ma formę koncertu uwielbieniowego, za dar świętych męczenników i wyznawców. Odbędzie się konferencja, którą wygłosi ks. bp. Piotr Przyborek., a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 19.30. Zapraszamy. 9.Przyszła niedziela jest misyjna obchodzona w ostatnią niedzielę października. Z tej okazji w kościołach po Mszach św. są zbiórki ofiar na Papieskie Dzieła Misyjne. Za złożone ofiary na te cele składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ogłoszenia parafialne 15 październik 2023 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Trwa Miesiąc Różańcowy. Każdego dnia o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Zachęcamy do wstępowania do Stowarzyszenia Żywego Różańca. Dla dzieci Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00. Zapraszamy. 2.Dzisiaj Dzień Papieski. Po Mszach Świętych zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. 3.Dzisiaj modlimy się przez wstawiennictwo św. Teresy od Jezusa. Jest to Dzień Dziecka Utraconego. 4.Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski, poświęcony niewidomym i niedowidzącym. 5.W dniu dzisiejszym przypada 81 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Władysława Miegonia beatyfikowanego wśród 108 Męczenników II wojny światowej w Warszawie w r. 1999 przez Jana Pawła II. 6.W sobotę 21 października organizujemy pielgrzymkę Różańcową nawiedzając Gierzwałd, Stoczek Warmiński, Św. Lipkę. Zapisywać się można w zakrystii. Wyjazd o 5.30 sprzed kościoła. Powrót wieczorem około godz. 21.00. Koszt pielgrzymki 150 zł. od osoby. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy. 7.W przyszłą niedzielę 22 października odbędzie się w naszym dekanacie akcja charytatywna „Łódź Dobrych Serc” na rzecz wejherowskiego hospicjum domowego pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie. O godz. 10.00 Msza św. w par. św. Leona. O godz. 12.00 Będzie możliwość uczestnictwa w biegu charytatywnym w parku miejskim (5 km). Dla dzieci trasa od 50 do 400 metrów. O d godz. 13.30 – 14.30 w Powiatowym Zespole Szkół Nr 4 mecz charytatywny piłki halowej Lekarze, Księża. Od godz. 14.30 – 15.30 pokaz służb ratowniczych i Strongmenów. O 15.30 uroczyste zakończenie koncertem i pokazem tanecznym. Zapraszamy. 8.W środę 18 października zapraszamy na film pt. „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”. Film będzie wyświetlany w Sali kina Apollo w Wejherowskim Centrum Kultury o godz. 19.00. Po projekcji filmu spotkanie dyskusyjne. 9.W środę 25 października zapraszamy na film pt. „Opiekun”. Film jest ciekawym przedstawieniem postaci Św. Józefa, opiekuna Pana Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Film wyświetlany będzie w Sali kina Apollo w Wejherowskim Centrum Kultury o godz. 19.00. Po filmie spotkanie dyskusyjne. 10.W sobotę 28 października zapraszamy dzieci komunijne na małą pielgrzymkę do Sanktuarium Błogosławionej Alicji Kotowskiej w Lesie Piaśnickim. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 10.00. Powrót o godz. 13.00. Rodzice mogą zapisywać swoje dzieci komunijne przez elektroniczny dziennik u Pani Katechetki Krystyny. 11.Dnia 31 października w par. św. Leona odbędzie się jak co roku Holy Wins. Wydarzenie to ma formę koncertu uwielbieniowego, za dar świętych męczenników i wyznawców. Odbędzie się konferencja, którą wygłosi ks. bp. Piotr Przyborek., a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 19.30. Zapraszamy. 12.W poniedziałek 16 X św. Jadwigi Śląskiej i 45 r. wyboru kard. Wojtyły na Paieża. 13.We wtorek Św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika. 14.W środę św. Łukasza Ewangelisty. 15.W czwartek bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień pamięci duchownych niezłomnych. 16.W czwartek w naszej parafii przypada diecezjalny Dzień Wieczystej Adoracji. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Zapraszamy na wspólną adorację o godz. 10.00 i o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzieci będą adorować Pana Jezusa o godz. 17.00 swoją modlitwą Różańcową. O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem. Adoracji przewodzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy w ciągu dnia na osobiste spotkanie w ciszy z Jezusem Obecnym w Najświętszym Sakramencie. 17.W tym tygodniu zmarli: śp. Krystyna Paluch, l. 67, z ul. Rejtana, śp. Łucja Frankowska l 80.

Ogłoszenia parafialne 8 październik 2023 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Trwa Miesiąc Różańcowy. Każdego dnia o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Zachęcamy do wstępowania do Stowarzyszenia Żywego Różańca. Dla dzieci Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00. Zapraszamy. 2.W piątek nie będzie katechezy dla dzieci komunijnych. 3.W piątek 13 października Dzień Fatimski. Ostatni w tym roku. Zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30, Mszę św. i procesję Różańcową do Bramy Piaśnickiej. 4.W piątek na Kalwarii Wejherowskiej Droga Krzyżowa w intencji obrony życia i za naszą Ojczyznę. Zapraszamy/ Początek od kaplicy Piłata. 5.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na remonty obiektów parafialnych. Za złożone dary na tacę i wpłaty na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 6.W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. 7.W sobotę 21 października organizujemy pielgrzymkę Różańcową nawiedzając Gierzwałd, Stoczek Warmiński, Św. Lipkę. Zapisywać się można w zakrystii. 8.Żegnamy zmarłych parafian: śp. Stefan Pozański, l. 81 z ul. Chopina, śp. Małgorzata Dolecka-Urbanek, l. 71 z ul. Wierzbowej.

Ogłoszenia parafialne 1 październik 2023 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Dzisiaj główne doroczne uroczystości ku czci błogosławionej Alicji Kotowskiej i Męczenników w Lesie Piaśnickim. O godz. 10.00 przyjazd ks. bpa Wiesława Szlachetki i nawiedzenie grobów 1 i 2, grobu kapłanów, błogosławionej Alicji Kotowskiej. O godz. 11.00 rozpoczęcie uroczystości ceremoniałem wojskowym i Msza św. 2.Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszej scholii Dziecięco-młodzieżowej Chrystusowe Owieczki. Zapraszamy na próby, które odbywają się w poniedziałki o godz. 17 w salce . 3.Dzisiaj 1 października rozpoczynamy Miesiąc Różańcowy. Każdego dnia o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Zachęcamy do wstępowania do Stowarzyszenia Żywego Różańca. 4.Katechezy dla kandydatów do bierzmowania w środę o godz. 16.45, oraz o godz. 18.45. Zapraszamy. 5.Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00. 6.Katechezy dla dzieci komunijnych w poniedziałek i piątek o godz. 15.00. 7.Katechezy młodzieży bierzmowanej i dzieci komunijnych są szczególną formacją darów chrztu św.: wiary, nadziei i miłości, w której uczestniczą rodziny kandydatów przez modlitwę, wspólne uczestniczenie w niedzielnej Mszy św., a także ofiarowanie przez rodziców Komunii św. w intencji swoich dzieci. 8.W październiku rozpoczyna się rok akademicki. Modlimy się szczególnie za studentów i wykładowców o Boże Błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego. 9.Jutro 2 października Świętych Aniołów Stróżów. 10.W środę św. Franciszka z Asyżu. 11.W czwartek, piątek i sobotę przypadają Dni Eucharystyczne. W czwartek o godz. 15.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. Droga Krzyżowa i Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 17.30 Różaniec i Msza św. Zapraszamy do licznego udziału. W tym dniu przypada św. Siostry Faustyny Kowalskiej. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. O godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. O godz. 17.30 skupienie Żywego Różańca i Msza św. W piątek po Mszy św. zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na spotkanie do świetlicy parafialnej. 12.Dla dzieci Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00. Zapraszamy. 13.W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 Modlitwy do Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy św. o godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami świętymi. W sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. 14.Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca 5 października na Mszę św. o godz. 18:00 , Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. 15.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna na remonty obiektów parafialnych. Za złożone dary na tacę i wpłaty na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 16.Żegnamy zmarłych parafian: śp. Maria Mach, l. 68 z ul. Nanickiej, śp. Barbara Bukowska l. 71, śp. Radomir Rejter l. 54 z ul. Wczasowej, śp. Stefan Poznań

Ogłoszenia parafialne 24 wrzesień 2023 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. 2.Dzisiaj w naszej parafii gościmy przedstawicieli parafii św. Piotra i Pawła w Gdańsku. Ks. Prałat Cezary Annunsewicz proboszcz tej wspólnoty przygotowuje epitafium poświęcone błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Jest to kolejne epitafium przeznaczone dla tej gotyckiej świątyni. Podobne epitafium zostało ufundowane przed dwoma laty poświęcone błogosławionej Alicji Kotowskiej i Męczennikom Gdańskim. Parafianie po Mszach św. będą zbierać do puszek ofiary przeznaczone na ten szlachetny cel. W imieniu proboszcza ks. Cezarego i własnym składam serdeczne Bóg zapłać. 3.Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszej scholii Dziecięco-młodzieżowej Chrystusowe Owieczki. Zapraszamy na próby, które odbywają się w poniedziałki o godz. 17 w salce . 4.Dzisiaj scholka dziecięco młodzieżowa z pomocą rodziców i osób chętnych organizuje „dzień na słodko”. Będzie można nabyć ciastko za dobrowolną ofiarę wychodząc z kościoła. Inicjatywa ta ma wesprzeć fundusz potrzebny do nagrań pieśni na płytę i jej wyprodukowanie. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. 5.Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. z udziałem członków i sympatyków Stowarzyszenia Rodziny Piaśnickiej. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej. 6.Dzisiaj przypada 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszej parafii tej sprawie patronuj św. bp Szczęsny Feliński. Jako biskup warszawski po powstaniu styczniowym 1863/4 roku spotkał go los uchodźcy i wygnańca. Módlmy się szczególnie za naszych rodaków na emigracji i za tych, dla których Polska jest drugim domem. 7.W środę 27 października Św. Wincentego a Paulo, prezbitera. 8.W czwartek 28 października Św. Wacława, męczennika 9.W piątek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. 10.W sobotę Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. 11.W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynamy Miesiąc Różańcowy. Każdego dnia o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Zachęcamy do wstępowania do Stowarzyszenia Żywego Różańca. 12.Młodzież klas I średnich przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na koncert muzyki chrześcijańskiej w sobotę o godz. 17.00. Powrót o godz. 22.00. Wyjazd jest wspólny autokarem. 13.Katechezy dla kandydatów do bierzmowania w środę o godz. 16.45, oraz o godz. 18.45. Zapraszamy. 14.Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00. 15.W przyszłą niedzielę 1 października główne doroczne uroczystości ku czci błogosławionej Alicji Kotowskiej i Męczenników w Lesie Piaśnickim. O godz. 10.00 przyjazd ks. bpa Wiesława Szlachetki i nawiedzenie grobów 1 i 2, grobu kapłanów, następnie błogosławionej Alicji Kotowskiej. O godz. 10.40 przy ołtarzu Kaplicy Głównej Nabożeństwo Oczekiwania w wykonaniu Młodzieży z Bolszewa. O godz. 11.00 rozpoczęcie liturgii. Na początku ceremoniał wojskowy, wystąpienie wójta Gminy Wejherowo, pana Przemysława Kiedrowskiego i słowo kustosza Sanktuarium ks. infułata Daniela Nowaka wprowadzające do liturgii. Do latu piaśnickiego będą kursowały autobusy MZK, którymi można dojechać na Mszę św. Przejazd dla pasażerów jest bezpłatny. Jak co roku sfinansowany został przez prezydenta miasta. P. Krzysztofa Hildebrandta. Plan autobusów jest na stronie internetowej naszej parafii i na stronie MZK.

Ogłoszenia parafialne 17 wrzesień 2023 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Młodzież klas I średnich pragnąca przyjąć Sakrament Bierzmowania prosimy na pierwsze spotkanie dzisiaj o godz. 16.00. Po Mszy św. omówienie programu katechetycznego. 2.Dzisiaj przypada 84 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. 3.Po Mszach św. w dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na uczelnie katolickie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 4.Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. W Lesie Piaśnickim. Zapraszamy. 5.Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszej scholii Dziecięco-młodzieżowej Chrystusowe Owieczki. Zapraszamy na próby, które odbywają się w poniedziałki o godz. 17 w salce . 6.W przyszłą niedzielę 24 września scholka z pomocą rodziców i osób chętnych organizuje „dzień na słodko”. Będzie można nabyć ciastko za dobrowolną ofiarę. Inicjatywa ta ma wesprzeć fundusz potrzebny do nagrań pieśni na płytę i jej wyprodukowanie. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. 7.W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. z udziałem członków i sympatyków Stowarzyszenia Rodziny Piaśnickiej. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej. 8.W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W tym tygodniu przypadają dni kwartalne modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. 9.W środę 20 września Świętych Męczenników Koreańskich Andrzeja Kim i Towarzyszy. 10.W czwartek 21 września Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. 11.W sobotę Św. Ojca Pio prezbitera. 12.W tym tygodniu zmarła śp. Małgorzata Nowicka l. 84 z ul. Krasińskiego.

Ogłoszenia parafialne 10 wrzesień 2023 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Dzisiaj w Markowej w diecezji przemyskiej o godz. 10.00 uroczystość beatyfikacyjna rodziny Ulmów. Z tej okazji wczoraj po Apelu Jasnogórskim do Markowej wyjechali pielgrzymi z naszego kościoła. Powrót w poniedziałek w późnych godzinach nocnych. 2.Dzisiaj o godz. 11.30 poświęcenie przyborów szkolnych dzieciom klas I. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. dzisiaj zapraszamy na pierwsze spotkanie wraz z rodzicami. 3.Młodzież klas I średnich pragnąca przyjąć Sakrament Bierzmowania prosimy na pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę 17 września na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. omówienie programu katechetycznego. 4.W środę 13 września Św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła i Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17.30, następnie na Mszę św. i procesję Fatimską do Bramy Piaśnickiej. 5.W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 6.Z tej okazji dzisiaj na Kalwarii Wejherowskiej odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to tzw. odpust szkolny. W tym odpuście kalwaryjskim szczególnie uczestniczą dzieci, młodzież i nauczyciele. 7.W święto Podwyższenia Krzyża Świętego przypada 28 rocznica erygowania Kapituły Wejherowskiej przy Kolegiacie pw. Trójcy Świętej w Wejherowie. 8.W piątek 15 września wspomnienie N. M. Panny Bolesnej. 9.W sobotę 16 września Świętych Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana Biskupa. 10.W przyszłą niedzielę 17 września 84 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. 11.W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona na uczelnie katolickie. 12.W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. W Lesie Piaśnickim. Zapraszamy. 13.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na potrzeby naszej parafii. Aktualnie trwają prace remontowe zaplecza parafialnego. 14.Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszej scholii Dziecięco-młodzieżowej Chrystusowe Owieczki. Zapraszamy na próby, które odbywają się w poniedziałki o godz. 17 na salce . 15.Prosimy o wsparcie w sprzątaniu naszego kościoła w piątki po wieczornej Mszy Świętej. Został założony w tym celu zeszyt, który jest położony przy sklepiku. Zachęcamy wiernych do wpisywania się w grafik. Prosimy bardzo o nie zostawiania rzeczy przy sklepiku. Jeżeli ktoś ma poświęcone dewocjonalia, których nie chce, niech przyniesie je na zakrystię. Dbajmy wspólnie o porządek naszego kościoła - Domu Bożego. 16.W tym tygodniu zmarła śp.: Zbigniew Wojewódka, l. 60 z ul. 3 Maja, śp. Maria Okrój l. 71 z ul Nanickiej. Pogrzeb śp. Marii we wtorek o godz. 9.00.

Ogłoszenia parafialne 3 wrzesień 2023 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Dzisiaj powrót pielgrzymki z odpustu w Swarzewie około godz. 18.40. Zapraszamy aby wyjść naprzeciw powracającym pielgrzymom jako wyraz jedności całej wspólnoty parafialnej. 2.W kalendarzu liturgicznym Święto Narodzenia Najśw. Maryi. Panny obchodzimy 8 września. W Sianowie w Sanktuarium Królowej Kaszub odpust Narodzenia N. M. Panny w przyszła niedzielę 10 września. 3.Świętość życia rodziny Ulmów Kościół uroczyście ogłosi za tydzień 10 września 2023 podczas Mszy św. beatyfikacyjnej o godz. 10.00 w Markowej, miejscu zamieszkania i męczeńskiej śmierci tej rodziny. Z naszej parafii jak i wielu z Polski na tą beatyfikację udają się pielgrzymki autokarowe. Zapraszamy – są jeszcze wolne miejsca. 4.Program pielgrzymki: 9 września w sobotę 2023 – spotkanie pielgrzymów o godz. 21.00 w Kościele Chrystusa Króla i Błog. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Przewidywany przyjazd do Markowej ok. godz. 6-7 rano, 10 września w niedzielę. Ważne jest by na godz. 8.00 rano być w wyznaczonym sektorze.Początek Mszy św. Beatyfikacyjnej 10 września o godz. 10.00. Po uroczystościach przejazd do „Hotelu Vesaria” na wypoczynek, obiadokolację i nocleg. Hotel znajduje się w Lublinie i jest zarezerwowany. Następnego dnia 11 września o godz. 8.00 śniadanie i wyjazd do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. Następnie przejazd do Warszawy i nawiedzenie grobu ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki i Msza św., Do godz. 19.00 zwiedzanie w Warszawie starego miasta, następnie droga powrotna do Wejherowa. Planowany przyjazd do Wejherowa w poniedziałek około północy, lub po. Koszt: noclegu w hotelu, obiadokolacja, śniadanie, przewodnik w Kazimierzu Dolnym wstęp do muzeum w Warszawie, ubezpieczenie NNW oraz autokar wynosi 600 złotych. 5.Zapraszamy. 6.W poniedziałek 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W przyszłą niedzielę na godz. 11.30 zapraszamy dzieci klas I ze swoimi tornistrami i przyborami szkolnymi. Dzieci te rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą dlatego pragniemy im u początku tej drogi udzielić błogosławieństwa i poświęcić i przybory szkolne. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na pierwsze spotkanie wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30. Po Mszy św. omówienie programu pracy rocznej z tymi dziećmi. 7.Młodzież klas I średnich pragnąca przyjąć Sakrament Bierzmowania prosimy na pierwsze spotkanie za dwa tygodnie 17 września w niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00 i po Mszy św. omówienie programu katechetycznego. 8.W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Jest to parafialny dzień Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00, następnie Droga Krzyżowa. Wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy. 9.We wtorek w Swarzewie dzień odpustowy chorych. Zapraszamy osoby starsze i chore na pielgrzymkę autokarową do Swarzewa. Autobus wyjedzie do Swarzewa sprzed naszego kościoła o godz. 8.00. Msza św. Sanktuarium Królowej Polskiego Morza o godz. 10.00. W czasie Mszy św. można skorzystać z sakramentu namaszczenia chorych. 10.Nawiedzenie chorych z sakramentami św. w sobotę 9 września po Mszy św. o godz. 8.00. Nie wszyscy chorzy mogli przyjąć Sakramenty św. w minioną sobotę ze względu na pielgrzymkę księży do Swarzewa. 11.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna na potrzeby naszej parafii. Aktualnie trwają prace remontowe mieszkań księży wikariuszy. 12.Prosimy o wsparcie w sprzątaniu naszego kościoła w piątki po wieczornej Mszy Świętej. Został założony w tym celu zeszyt, który jest położony przy sklepiku. Zachęcamy wiernych do wpisywania się w grafik. Prosimy bardzo o nie zostawiania rzeczy przy sklepiku. Jeżeli ktoś ma poświęcone dewocjonalia, których nie chce, niech przyniesie je na zakrystię. Dbajmy wspólnie o porządek naszego kościoła - Domu Bożego. 13.Zespół Wokalny Art’n’Voices (czyt. ARTENWOJSES) zaprasza na trzecią już edycję Festiwalu ArteFonie, który odbędzie się w Wejherowie w dniach 7-10 września tego roku. W ramach festiwalu odbędą się 4 koncerty w różnych stylach i gatunkach muzycznych, a także wydarzenia towarzyszące: wystawa artystyczna oraz piknik artystyczny „Art’n’Voices Dzieciom”, na którym będą czytane bajki Aleksandra Fredry i innych polskich poetów. Jako Gość Specjalny festiwalu wystąpi Royal Srtring Quartet z Warszawy. Więcej szczegłów na plakatach oraz na stronie facebookowej Festiwalu. 14.W tym tygodniu zmarła śp.: Mirosława Łukowicz, l. 83 z ul. Nanickiej.

Ogłoszenia parafialne 27 sierpień 2023 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Świętość życia rodziny Ulmów, którą Kościół uroczyście ogłosi 10 września 2023 podczas Mszy św. beatyfikacyjnej jest potwierdzeniem i umocnieniem nauki Jezusa Chrystusa odnośnie małżeństwa, poczętego w nim życia i rodziny. Ich świętość opierała się na codziennym życiu przeżywanym z Bogiem. 2.Program pielgrzymki 9 września 2023 – spotkanie pielgrzymów o godz. 21.00 w Kościele Chrystusa Króla i Błog. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Przewidywany przyjazd do Markowej ok. godz. 6-7 rano, 10 września. Ważne jest by na godz. 8.00 rano być w wyznaczonym sektorze.Początek Mszy św. Beatyfikacyjnej 10 września o godz. 10.00. Po uroczystościach przejazd do „Hotelu Vesaria” na wypoczynek, obiadokolację i nocleg. Hotel znajduje się w Lublinie i jest zarezerwowany. Następnego dnia 11 września o godz. 8.00 śniadanie i wyjazd do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. Następnie przejazd do Warszawy i nawiedzenie grobu ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki. Msza św., Do godz. 19.00 zwiedzanie w Warszawie starego miasta, następnie droga powrotna do Wejherowa. Planowany przyjazd ok. godz. pierwszej w nocy. (będzie to już wtorek). Koszt: nocleg w hotelu, obiadokolacja, śniadanie, przewodnik w Kazimierzu Dolnym wstęp do muzeum w Warszawie, ubezpieczenie NNW oraz autokar wynosi 600 złotych. 3.Zapraszamy. 4.We wtorek 29 sierpnia wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. 5.W czwartek 31 sierpnia 43 rocznica Solidarności. Uroczystości w Gdańsku 31 sierpnia, w Gdyni 30 sierpnia, w Wejherowie Święto Solidarności obchodzimy w poniedziałek, 29 sierpnia. Msza św. o godz. 17.30 w Kolegiacie Trójcy Świętej. Wcześniej spotkanie w auli Jana Pawła II przy parafii św. Trójcy. Zapraszamy. 6.W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Piątek i Sobota Miesiąca. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. O godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na tę Mszę św. z okazji rozpoczynającego się w poniedziałek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców, aby w modlitwie zwrócić się o Boże Błogosławieństwo na nowy rok szkolny do Jedynego Nauczyciela, którym jest Jezus Chrystus. Prośby nasze pragniemy kierować za wstawiennictwem błogosławionej Alicji naszej patronki, nauczycielki i wychowawczyni młodych pokoleń w latach międzywojennych. Dzisiaj patronki środowisk szkolnych i placówek wychowawczych. W piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe Żywego Różańca i Msza św. o godz. 18.00. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi, następnie Msza św. o godz. 8.00. 7.W sobotę 2 września rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Swarzewie ku czci Matki Bożej Królowej Polskiego Morza. Z tej okazji w sobotę wyrusza piesza pielgrzymka do Swarzewa. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. rano o godz. 6.00. Zapraszamy. W sobotę o godz. 16.00 pielgrzymi mogą wrócić do Wejherowa autobusem, który będzie przed 16.00 oczekiwał na nich przy cmentarzu w Swarzewie. Natomiast w niedzielę sprzed kościoła o godz. 8.00 będzie autobus, którym można dojechać na uroczystości odpustowe do Swarzewa i wrócić pieszą pielgrzymką do Wejherowa. 8.Główna Msza św. odpustowa w Swarzewie w niedzielę 3 września o godz. 10.00 poprzedzona procesją eucharystyczną. We wtorek 5 września w Swarzewie dzień odpustowy Chorych. Msza św. o godz. 10.00. Z parafii na tą Mszę sa.. pojedzie autobus. Zapraszamy osoby chore i starsze. Autobus sprzed kościoła odjedzie we wtorek o godz. 8.00. 9.W związku z pielgrzymką nawiedzenie chorych z sakramentami świętymi w sobotę 9 września po Mszy św. o godz. 8.00 rano. 10.W piątek 1 września 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu modlimy się za ofiary II wojny światowej i o pokój dla świata. Po Mszy św. wieczornej złożenie kwiatów w krypcie pamięci pod chórem. 11.Prosimy o wsparcie w sprzątaniu naszego kościoła w piątki po wieczornej Mszy Świętej. Został założony w tym celu zeszyt, który jest położony przy sklepiku. Zachęcamy wiernych do wpisywania się w grafik. Prosimy bardzo o nie zostawiania rzeczy przy sklepiku. Jeżeli ktoś ma poświęcone dewocjonalia, których nie chce, niech przyniesie je na zakrystię. Dbajmy wspólnie o porządek naszego kościoła - Domu Bożego. 12.Zespół Wokalny Art’n’Voices (czyt. ARTENWOJSES) zaprasza na trzecią już edycję Festiwalu ArteFonie, który odbędzie się w Wejherowie w dniach 7-10 września tego roku. W ramach festiwalu odbędą się 4 koncerty w różnych stylach i gatunkach muzycznych, a także wydarzenia towarzyszące: wystawa artystyczna oraz piknik artystyczny „Art’n’Voices Dzieciom”, na którym będą czytane bajki Aleksandra Fredry i innych polskich poetów. Jako Gość Specjalny festiwalu wystąpi Royal Srtring Quartet z Warszawy. Więcej szczegłów na plakatach oraz na stronie facebookowej Festiwalu. 13.W tym tygodniu zmarli śp: Stanisław Hebel, l. 69 z ul. Nanickiej, śp. Barbara Wira, l. 59, z ul. Karnowskiego.

Ogłoszenia parafialne 20 sierpień 2023 XX NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Świętość życia rodziny Ulmów, którą Kościół uroczyście ogłosi 10 września 2023 podczas Mszy św. beatyfikacyjnej jest potwierdzeniem i umocnieniem nauki Jezusa Chrystusa odnośnie małżeństwa, poczętego w nim życia i rodziny. Nauka ta strzeżona przez Kościół nie może być inaczej interpretowana – jak tego chcą niektórzy w dzisiejszych czasach. Wszelkie teorie, dyskusje, próby ingerowania w „boską wspólnotę” jako jedyną ustanowioną przez Boga, a odkupieńczą miłością Jezusa Chrystusa konsekrowaną i podniesioną do godności „Sakramentu Małżeństwa”, są naruszeniem porządku Stwórcy i powrotem do grzechu „rajskiego”, czyli wprost sprzeniewierzeniem się Panu Bogu. Jezus Chrystus tą „boską wspólnotę” czyli rodzinę uczynił wzorcem dla powołania wspólnoty „rodzinnej jaką jest Kościół” On Oblubieniec, Ona Kościół – Oblubienica złączeni odkupieńczą krwią Chrystusa rodzi dzieci Boże w „sakramencie chrztu” i wychowuje do świętości Królestwa Niebieskiego. Taka jest prawda, o rodzinie ludzkiej, którą Kościół potwierdzi i umocni podczas beatyfikacji rodziny Ulmów. 2.Program pielgrzymki 9 września 2023 – spotkanie pielgrzymów o godz. 21.00 w Kościele Chrystusa Króla i Błog. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Po modlitwach i odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.30 wyjazd autobusu do Markowej. Przewidywany przyjazd do Markowej ok. godz. 6-7 rano, 10 września. Ważne jest by na godz. 8.00 rano być w wyznaczonym sektorze. Pielgrzymka jest zgłoszona i karty wstępu do sektora przyślą organizatorzy uroczystości beatyfikacyjnej. Początek Mszy św. Beatyfikacyjnej 10 września o godz. 10.00. Po uroczystościach przejazd do „Hotelu Vesaria” na wypoczynek, obiadokolację i nocleg. Hotel znajduje się w Lublinie przy ul. Nowy Świat 38B. Hotel jest zarezerwowany przedpłatą w wysokości 2000 zł. Następnego dnia 11 września o godz. 8.00 śniadanie i wyjazd do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. Następnie przejazd do Warszawy i nawiedzenie grobu ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki. Msza św., oraz zwiedzanie muzeum. Do godz. 19.00 zwiedzanie w Warszawie starego miasta, następnie droga powrotna do Wejherowa. Planowany przyjazd ok. godz. pierwszej w nocy. (będzie to już wtorek). Koszt: nocleg w hotelu, obiadokolacja, śniadanie, przewodnik w Kazimierzu Dolnym wstęp do muzeum w Warszawie, ubezpieczenie NNW oraz autokar wynosi 600 złotych. 3.Zapraszamy. 4.Dzisiaj przypada I rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Przyborka. 5.W poniedziałek św. Piusa X papieża 6.We wtorek Najświętszej Maryi Panny, Królowe. 7.W czwartek Św. Bartłomieja, Apostoła 8.W sobotę 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W czasie Mszy św. odnowienie Ślubów Narodu Polskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 18.00. Zapraszamy. 9.Katolicka Odnowa w Duchu Świętym organizuje pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej Matemblewie 26 sierpnia 2023 r. Plan pielgrzymki: O godz. 8.00 zbiórka przy katedrze w Gdańsku Oliwie. 8.15 wyjście. 12.30 Msza św., Adoracja, modlitwy i agapa. Zakończenie. Zapraszamy. 10.W najbliższą niedzielę 27.sierpnia po południu o g. 15.00 w ogrodach Konwiktu rozpocznie się festyn „Święta Chleba”. Organizatorem jest wspólnota młodzieżowa „Effatha” przy wsparciu Akcji Katolickiej i innych wspólnot naszej parafii. Szczegóły znajdują się na plakatach.

Ogłoszenia parafialne 13 sierpień 2023 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Wczoraj w sobotę pielgrzymka piesza Archidiecezji Gdańskiej weszła na Jasną Górę i zakończyła swoje rekolekcje w drodze. 2.Dzisiaj 13 sierpnia Dzień Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Różańcowa do Bramy Piaśnickiej. 3.Dzisiaj II niedziela miesiąca kolekta nadzwyczajna. Trwają prace związane z przygotowaniem mieszkań wikariuszy, którzy po urlopie rozpoczną pracę w naszej parafii. 4.W poniedziałek 14 sierpnia Święto rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku Oliwie. 5.We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 6.W tradycji jest to Święto Matki Bożej Zielnej z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów. Przed rozpoczęciem mszy świętych wolontariusze „Caritas będą rozdawać bukieciki ziół i kwiatów. Bóg zapłać za składanie dobrowolnej ofiary na cele Caritasu. 7.Święto Wniebowzięcia N. M. Panny jest Dniem Wojska Polskiego. Obchodzimy 103 rocznicę „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej (1920 r). 8.Odpust Wniebowzięcia N. M. Panny obchodzimy na Kalwarii Wejherowskiej w sobotę i niedzielę, oraz w niedzielę w parafii p.w. Wniebowzięcia N. M. Panny w Bolszewie. 9.W czwartek 17 sierpnia Św. Jacka, prezbitera. 10.Pielgrzymka do Markowej w dniu 9 i 10 września. Zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca. Beatyfikacja Rodziny Ulmów to świętowanie wszystkich rodzin, które codziennością życia świadczą o wzajemnej miłości do siebie, i promieniują tą miłością do innych. Ta beatyfikacja to wielkie Święto Rodzin i zarazem święto życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy w dniu beatyfikacji 10 września do tego świętowania. własnych rodzin w parafii, a poprzez pielgrzymkę do Markowej uczestniczenie w obchodach beatyfikacyjnych, których myślą przewodnią są słowa zaczerpnięte z Ewangelii Św. Jana: „Nie ma większej miłości”. Zapraszamy. 11.W tym tygodniu zmarli śp. Elżbieta Zaborowska, śp Gerlinda Lange.

Ogłoszenia parafialne 6 sierpień 2023 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.Dzisiaj Święto Przemienienia Pańskiego. W Lizbonie Zakończenie Światowych Dni Młodzieży. 2.Trwają piesze pielgrzymki z naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Kaszubska pielgrzymka, Gdyńska piesza pielgrzymka i Gdańska. Modlitwą w intencji pielgrzymów starajmy się uczestniczyć w tych rekolekcjach w drodze, pamiętając o naszym trudzie pielgrzymowania do nieba. 3.Zapraszamy na pielgrzymkę do Markowej w diecezji Przemyskiej na uroczystość beatyfikacyjną Męczeńskiej Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września 2023 r.. Koszt około 600 zł, z noclegiem w Lublinie. W programie zwiedzanie Kazimierza Dolnego, a w Warszawie Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki. Abp Adam Szal – metropolita przemyski pisze: Beatyfikacja rodziny Ulmów to wydarzenie bez precedensu, ponieważ jednym aktem beatyfikacyjnym do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina – rodzice Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci. Dodatkowym faktem bez precedensu jest to, że w tym akcie będzie beatyfikowane także dziecko nienarodzone, które w chwili śmierci było pod sercem matki. Józef i Wiktoria Ulmowie zostali umęczeni, ponieważ odważyli się w trudnych, wojennych czasach przyjąć pod swój dach osiem osób narodowości Żydowskiej, wcześniej pomagając innym Żydom prześladowanym tylko dlatego, że są takiej, a nie innej narodowości 4.W przyszłą niedzielę 13 sierpnia Dzień Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Różańcowa do Bramy Piaśnickiej. 5.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace związane z przygotowaniem mieszkań wikariuszy, którzy po urlopie rozpoczną pracę w naszej parafii. 6.We wtorek 8 sierpnia św. Dominika, prezbitera. 7.W środę świętej Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy 8.W czwartek św. Wawrzyńca diakona i męczennika 9.W piątek św. Klary, dziewicy. 10.W sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego. 11.W piątek 11 sierpnia o godz. 12.30 Msza św. za ofiary drugiej wojny światowej w lesie piaśnickim. W piątek jest otwarcie państwowej placówki muzeum piaśnickiego przy ul. Ofiar Piaśnicy. To muzeum nie należy do Sanktuarium Piaśnickiego, które stanowi nasz kościół parafialny i cmentarz ofiar drugiej wojny światowej w lesie piaśnickim.

Ogłoszenia parafialne 30 lipiec 2023 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA. Trwają piesze pielgrzymki z naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Kaszubska pielgrzymka, Gdyńska piesza pielgrzymka i Gdańska. Modlitwą w intencji pielgrzymów starajmy się uczestniczyć w tych rekolekcjach w drodze, pamiętając o naszym trudzie pielgrzymowania do nieba. We wtorek rozpoczyna się sierpień. Jest to miesiąc zachęcający do trzeźwości. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota. W czwartek parafialny dzień Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 15.00 na Mszę św., Drogę Krzyżową i Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św., poprzedzona Nabożeństwem Różańcowym. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe Róż Różańcowych i Msza św. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy św. o godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami św. W poniedziałek 31 lipca św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. We wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynają się Dni Młodzieży w Lizbonie. W naszej Ojczyźnie obchodzimy Narodowy Dzień PamięciPowstania Warszawskiego – 79 rocznica (1944). W piątek 4 sierpnia obchodzimy św. Jana Marię Vianneya, patrona księży a szczególnie proboszczów. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Zapraszamy na pielgrzymkę do Markowej w diecezji Przemyskiej na uroczystość beatyfikacyjną Męczeńskiej Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września 2023 r.. Koszt około 600 zł, z noclegiem w Lublinie. W programie zwiedzanie Kazimierza Dolnego, a w Warszawie Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki. Abp Adam Szal – metropolita przemyski pisze: W tym tygodniu zmarli: + Stanisław Barański, l. 76 z ul. Derdowskiego, + Franciszek Reszke l. 88, zam. ul. Przemysłowa, Nad Kanałem. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00 w Bolszewie.

Ogłoszenia parafialne 23 lipiec 2023 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA. Dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Dzisiaj rozpoczyna się 24 Tydzień św. Krzysztofa. W poniedziałek 24 lipca św. Kingi, dziewicy We wtorek 25 lipca przypada św. Krzysztofa patrona kierowców i św. Jakuba Apostoła. We wtorek tradycyjnie święcimy samochody. Święto św. Jakuba we wtorek to dzień rozpoczęcia 42 pieszej pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę. Wyjście o godz. 6.00 z kościoła pw. Bożego Ciała w Helu. W środę 26 lipca Świętych Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa. W tym dniu rozpoczęcie 38 Gdyńskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjście z kościoła Najśw. Serca Jezusa o godz. 6.00. W piątek 28 lipca rozpoczęcie 41 Gdańskiej Pielgrzymki na Jasną Gorę. Wyjście z Bazyliki Mariackiej o godz. 6.00. W sobotę 29 lipca św. Marty, Marii i Łazarza. W modlitwie Różańcowej każdego dnia będziemy modlić się za pielgrzymów pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Zapraszamy do włączania się do tego duszpasterstwa pielgrzymkowego. Zapraszamy na pielgrzymkę do Markowej w diecezji Przemyskiej na uroczystość beatyfikacyjną Męczeńskiej Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września 2023 r.. Celem pielgrzymki jest wzbogacenie naszego obrazu Św. Rodziny relikwiami Błogosławionych Męczenników. Obraz Świętej. Rodziny jest podpięty do obrazu rodziny Ulmów i jest szczególnym relikwiarzem. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii do udziału w tej pielgrzymce. Koszt około 600 zł, z noclegiem w Lublinie. W programie zwiedzanie Kazimierza Dolnego, a w Warszawie Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki. W tym tygodniu zmarli: śp. Grażyna Lidia Sikora, l. 73 z ul. Przemysłowej, śp. Krystyna Miszka l. 82 z ul. Rejtana.

Ogłoszenia parafialne 9 lipiec 2023 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w Kaplicy w Lesie Piaśnickim. Po Mszy św. procesja do grobu Błogosławionej Alicji Kotowskiej. Zapraszamy. Dzisiaj kolekta nadzwyczajna przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary przeznaczone są na odnowienie mieszkań dla wikariuszy. Ks. abp Tadeusz Wojda do naszej parafii skierował wikariusza ks. Andrzeja Molendę, oraz ks. diakona Patryka Zyberta. Księża rozpoczną pracę duszpasterską i katechetyczną od 25 sierpnia. Dziękujemy ks. Arcybiskupowi za duszpasterzy. Wdzięczność najlepiej okażemy modląc się o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. We wtorek 11 lipca św. Benedykta, opata, patrona Europy. W środę 12 lipca św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W czwartek 13 lipca św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to Dzień Fatimski. O godz. 17.30 Nabożeństwo do M. Bożej Fatimskiej, po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Fatimska do Bramy Piaśnickiej. Zapraszamy. W sobotę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. W sobotę 15 i w niedzielę 16 lipca odpust ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie i Sianowie. Z kościoła par. Królowej Polski 15 lipca o godz. 6.30 Msza św., po której wyrusza piesza pielgrzymka do Sianowa. Jest to czterdziesta rocznica pielgrzymowania z Wejherowa do Sianowa. Zapraszamy. Program odpustu i pielgrzymki na stronach internetowych naszej parafii. Zapraszamy na pielgrzymkę do Markowej w diecezji Przemyskiej 10 września 2023 r w miejscu męczeńskiej śmierci Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, odbędzie się beatyfikacja wszystkich członków rodziny, łącznie z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. W naszej parafii od lat modlimy się za Sługi Boże, których portrety trumienne wiszą na bocznych ścianach kościoła. Do nich należy obraz rodziny Ulmów. Obraz ten przed ośmiu laty został namalowany i zawieszony na bocznej ścianie. W ramę obrazu jest wstawiony obraz Świętej Rodziny jako szczególny relikwiarz. Celem pielgrzymki jest wzbogacenie naszego obrazu Św. Rodziny relikwiami Błogosławionej Rodziny Ulmów. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii do udziału w tej pielgrzymce. Koszt około 600 zł, z noclegiem w Lublinie. W programie zwiedzanie Kazimierza Dolnego, a w Warszawie Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki. Konieczne jest sporządzenie listy uczestników aby otrzymać karty wstępu w miejscu sprawowania Mszy św. Beatyfikacyjnej w Markowej. Parafia ks. Jakuba, także Chrystusa Króla w Gdańsku organizuje kolonie wakacyjne, na które zaproszone są także dzieci z naszej Parafii. Turnus odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia tego w roku w Gowidlinie. Wśród atrakcji wyjazdy do aquaparków, do parku linowego, na kajaki i rowery wodne, jazda quadami i wiele innych. Więcej informacji na plakatach w gablotach oraz po Mszach św. u ks. Jakuba. W tym tygodniu zmarła: śp. + Bogumiła Rutkowska

Ogłoszenia parafialne 2 lipiec 2023 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Zapraszamy na pielgrzymki: w dniach 8-9 lipca. Nocleg w domu Pielgrzyma. Bliższe informacje w kiosku parafialnym, lub tel. 536 601 870. Zapraszamy na pielgrzymkę 10 września 2023 r w miejscu męczeńskiej śmierci Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, odbędzie się beatyfikacja wszystkich członków rodziny, łącznie z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. W naszej parafii od lat modlimy się za Sługi Boże, których portrety trumienne wiszą na bocznych ścianach kościoła. Do nich należy obraz rodziny Ulmów. Obraz ten przed ośmiu laty został namalowany i zawieszony na bocznej ścianie. W ramę obrazu jest wstawiony obraz Świętej Rodziny jako szczególny relikwiarz. Celem pielgrzymki jest wzbogacenie naszego obrazu Św. Rodziny relikwiami Błogosławionej Rodziny Ulmów. Prosimy o zapisywanie się do udziału w tej pielgrzymce. Koszt około 600 zł, z noclegiem w Lublinie. W programie zwiedzanie Kazimierza Dolnego i w Warszawie Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki. Konieczne jest sporządzenie listy uczestników aby otrzymać karty wstępu w miejscu sprawowania Mszy św. Beatyfikacyjnej w Markowej. Dzisiaj gościmy o. Emiliana – pallotyna dobrze nam znanego misjonarza. Bóg zapłać za przybliżenie objawień Matki Bożej z Kibeho w Afryce. Objawienia te nie tylko poruszają, ale wręcz zachęcają do szczerej płynącej z wiary modlitwy w intencji Pokoju na świecie. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św., o godz. 16.30 Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci, o godz. 17.30 Skupienie Żywego Różańca przed Najśw. Sakramentem i Msza św. o godz. 18.00 W poniedziałek Św. Tomasza , apostoła W czwartek Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziwicy. W sobotę Św. Jana z Dukli, prezbitera. W sobotę 15 i w niedzielę 16 lipca odpust ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie i Sianowie. Z kościoła par. Królowej Polski 15 lipca o godz. 6.30 Msza św., po której wyrusza piesza pielgrzymka do Sianowa. Jest to czterdziesta rocznica pielgrzymowania z Wejherowa do Sianowa. Zapraszamy. W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu zmarli: śp. Maria Czoska, l. 95 z ul. Nanickiej, + Trella Ewa, l. 64, zam. Niemcy, + Zofia Lachs, l. 73.

Ogłoszenia parafialne 25 czerwiec 2023 XII NIEDZIELA ZWYKŁA. Do piątku włącznie o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe. W sobotę 24 czerwca w Uroczystość Św. Jana Chrzciciela święcenia diakonatu w katedrze Oliwskiej otrzymało trzech diakonów. Ks. Diakon Patryk Zybert dekretem Metropolity abp Tadeusza Wojdy został skierowany na praktykę duszpasterską do naszej parafii. Dziękując ks. Arcybiskupowi za Dar Diakona do pracy duszpasterskiej, módlimy się szczególnie o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Dzisiaj o godz. 10.00 ks. Wojciech Michalski odprawi w naszej parafii Mszę św. „secundicę” i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Ks. Wojciech w naszej parafii odbywał praktykę diakońską. Obecnie jako ksiądz będzie pracował w parafii. Św. O. Pio w Gdańsku. Zapraszamy na tą Mszę wdzięczności za jego posługiwanie w naszej wspólnocie parafialnej. Neoprezbiterzy otrzymują z okazji święceń przywilej papieski udzielania indywidualnego błogosławieństwa uczestnikom uroczystości. Ks. Wojciech tego błogosławieństwa po Mszy św. udzieli kapłanom, służbie ołtarza, asyście procesyjnej i wiernym. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8-9 lipca. Nocleg w domu Pielgrzyma. Bliższe informacje w kiosku parafialnym, lub tel. 536 601 870. Zapraszamy. W Markowej w diecezji Przemyskiej 10 września 2023 r w miejscu męczeńskiej śmierci Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, odbędzie się beatyfikacja wszystkich członków rodziny, łącznie z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. W naszej parafii od lat modlimy się za Sługi Boże, których portrety trumienne wiszą na bocznych ścianach kościoła. Do nich należy obraz rodziny Ulmów. Obraz ten przed ośmiu laty został namalowany i zawieszony na bocznej ścianie. W ramę obrazu jest wstawiony obraz Świętej Rodziny jako szczególny relikwiarz. Celem pielgrzymki jest wzbogacenie naszego obrazu Św. Rodziny relikwiami Błogosławionej Rodziny Ulmów. Prosimy o zapisywanie się do udziału w tej pielgrzymce. Koszt około 600 zł, z noclegiem w Lublinie. W programie zwiedzanie Nowego Sącza i w Warszawie Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki. Konieczne jest sporządzenie listy uczestników aby otrzymać karty wstępu w miejscu sprawowania Mszy św. Beatyfikacyjnej w Markowej. W przyszłą niedzielę 2 lipca będziemy gościć o. Emiliana – pallotyna dobrze nam znanego misjonarza. O. Misjonarz zapozna nas z ostatnimi Objawieniami Matki Bożej z Kibeho w Afryce. Przywiezie też osobliwe pamiątki dzięki czemu można będzie wesprzeć dzieło Misyjne Kościoła, do czego serdecznie zachęcamy. We wtorek 27 czerwca przypada Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. W środę 28 czerwiec Świętego Ireneusza biskupa i męczennika. W czwartek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W sobotę 1 lipca pierwsza Sobota Miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo Maryjne. Po Mszy o godz. 8.00 nawiedziny chorych z sakramentami św.

Ogłoszenia parafialne 18 czerwiec 2023 XI NIEDZIELA ZWYKŁA. 1.W dni powszednie o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe, w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00. 2.Dzisiaj uroczystość odpustową ku czci błog. Alicji Kotowskiej.. O godz. 10.00 Msza św. odpustowa w kościele naszej parafii. Natomiast po południu główna Msza św. odpustowa o godz. 15.00 w Lesie Piaśnickim. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna do grobu „kaplicy” Błogosławionej Alicji Kotowskiej i Współtowarzyszy. Zapraszamy. 3.O godz. 14.30 będzie autobus przed kościołem, który osoby chętne zawiezie do kaplicy. Zapraszamy asystę procesyjną. 4.W piątek 23 czerwca Dzień Ojca. Jest to ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, oraz nauczycieli w piątek na Mszę św. dziękczynną za miniony rok nauki o godz. 18.00. 5.W sobotę 24 czerwca Uroczystość Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu święcenia diakonatu w katedrze Oliwskiej. Módlmy się szczególnie o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. 6.W przyszłą niedzielę 25 czerwca o godz. 10.00 ks. Wojciech Michalski odprawi w naszej parafii Mszę św. „secundicę” i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Ks. Wojciech w naszej parafii odbywał praktykę diakońską. Obecnie jako ksiądz będzie pracował w parafii. Św. O. Pio w Gdańsku. Zapraszamy na tą Mszę wdzięczności za jego posługiwanie w naszej wspólnocie parafialnej. 7.Zgodnie z decyzją papieża Franciszka 10 września 2023 r. w Markowej w miejscu męczeńskiej śmierci Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 r. przez Niemców za ratowanie Żydów, odbędzie się beatyfikacja wszystkich członków rodziny, łącznie z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. W naszej parafii od lat modlimy się za Sługi Boże, których portrety trumienne wiszą na bocznych ścianach kościoła. Do nich należy obraz rodziny Ulmów, którzy dostąpią 10 września łaski wyniesienia na ołtarze. 8.Przypominamy o zapisach absolwentów klas ósmych do przyjęcia Sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2023/2024. Młodzież może zapisywać się w szkole u ks. Janusza. 9.Prosimy o zapisywanie się do udziału w tej pielgrzymce. Koszt około 600 zł, z noclegiem w Lublinie. W programie zwiedzanie Nowego Sącza i w Warszawie Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki. Konieczne jest sporządzenie listy uczestników aby otrzymać karty wstępu w miejscu sprawowania Mszy św. Beatyfikacyjnej w Markowej. 10.W tym tygodniu zmarła śp. Maria Ciesielska, l. 87

Ogłoszenia parafialne 11 czerwiec 2023 X NIEDZIELA ZWYKŁA. W dni powszednie o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe, w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zakończenie Oktawy w czwartek 15 czerwca. W piątek po Oktawie Bożego Ciała obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy asystę procesyjną i dzieci sypiące kwiatki, oraz dzieci komunijne o udział w procesji Oktawy Bożego Ciała aż do piątku włącznie. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje post. W sobotę 17 czerwca Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W poniedziałek 12 czerwca Błogosławionych Męczenników Gdańskich: błog. siostry Alicji Kotowskiej, ks. Mariana Góreckiego, ks. Bronisława Komorowskiego, ks. Franciszka Rogaczewskiego, ks. kmdr ppor. Władysława Miegonia. Uroczystość odpustową ku czci błog. Alicji Kotowskiej przeżywać będziemy w niedzielę 18 czerwca. O godz. 10.00 Msza św. odpustowa w kościele naszej parafii. Natomiast po południu główna Msza św. odpustowa o godz. 15.00 w Lesie Piaśnickim. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna do grobu „kaplicy” Błogosławionej Alicji Kotowskiej i Współtowarzyszy. Zapraszamy. O godz. 14.30 będzie autobus przed kościołem, który osoby chętne zawiezie do kaplicy. Zapraszamy asystę procesyjną. W sobotę przed odpustem 17 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo „Śladami Męczenników Piaśnickich” Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10.00 w sobotę przed główną Kaplicą Lasu Piaśnickiego. Każdą stację oznacza grób zbiorowy Męczenników. Jest ich 26 – tyle samo kaplicWejheraWejherowa We wtorek 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 modlitwa Różańcowa i litanie do Serca Jezusowego, następnie o godz. 18.00 Msza św. i procesja dookoła kościoła. W tym dniu wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W środę 14 czerwca Błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z Uwielbieniem. Dzisiaj w niedzielę kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na cele parafialne i na konto składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy o zapisach absolwentów klas ósmych do przyjęcia Sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2023/2024. Młodzież może zapisywać się w szkole u ks. Janusza. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. można będzie zapisywać się do Sakramentu Bierzmowania. ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ w dniach 9-10 wrzesień 2023 r do Markowej – diecezja Przemyska. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka 10 września 2023 r. w Markowejw miejscu męczeńskiej śmierci Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 r. przez Niemców za ratowanie Żydów, odbędzie się beatyfikacja wszystkich członków rodziny, łącznie z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. W naszej parafii od lat modlimy się za Sługi Boże, których portrety trumienne wiszą na bocznych ścianach kościoła. Do nich należy obraz rodziny Ulmów, którzy dostąpią 10 września łaski wyniesienia na ołtarze. Prosimy o zapisywanie się do udziału w tej pielgrzymce. Koszt około 600 zł, z noclegiem w Lublinie. W programie zwiedzanie Nowego Sącza i w Warszawie Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki. Konieczne jest sporządzenie listy uczestników aby otrzymać karty wstępu w miejscu sprawowania Mszy św. Beatyfikacyjnej w Markowej. W tym tygodniu zmarli śp. Jan Peza, lat 69 z ul. Granicznej 9/1

Ogłoszenia parafialne 4 czerwiec 2023 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. 1. W czerwcu Nabożeństwo Czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00. 2.Dzisiaj o godz. 11.30 Msza Św. dla dzieci, które rok temu przyjęły Pana Jezusa w I Komunii Świętej. 3.Dzisiaj Uroczystość Odpustowa Trójcy Świętej na Kalwarii Wejherowskiej. Msza św. o godz. 10.00 przy kaplicy Trzech Krzyży. Msza św. poprzedzona procesją Eucharystyczną o godz. 9.00 z kościoła klasztornego. 4.W czwartek 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę, a więc o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po której odbędzie się procesja Eucharystyczna po ulicach naszej parafii. W tym roku procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: z kościoła ul. Derdowskiego do Nadrzecznej, dalej ul. Chopina, ul. Zwycięstwa i dalej pomiędzy blokami ul. Nanicką do ul. Słonecznej i do Bramy Piaśnickiej i stamtąd do kościoła. Po procesji Msza św. około godz. 12.20. Kolejne Msze św. w tym dniu będą o godz. 16.00, 18.00 5.Zapraszamy asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci komunijne w swoich strojach. Zapraszamy dziewczynki we wtorek i środę na godz. 17.00 do kościoła dla przeprowadzenia próby sypania kwiatków. 6.W następne dni po Uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę procesja jest po Mszy św. o godz. 10.00. Zakończenie Oktawy w czwartek 15 czerwca. W piątek 16 czerwca po Oktawie Bożego Ciała w kalendarzu liturgicznym obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu również odbywa się procesja. Dlatego asystę procesyjną i dzieci sypiące kwiatki, oraz dzieci komunijne tegoroczne prosimy o udział w procesji Oktawy Bożego Ciała aż do piątku włącznie. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje post. 7.W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała Msza św. o godz. 15.00 w Lesie Piaśnickim. Procesja po Mszy św. do grobu Błogosławionej Alicji. Zapraszamy. 8. O godz. 14.30 będzie autobus przed kościołem, który osoby chętne zawiezie do kaplicy. Zapraszamy asystę procesyjną. 9.W sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. 10.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na cele parafialne i na konto składamy serdeczne Bóg zapłać. 11.Przypominamy o zapisach absolwentów klas ósmych do przyjęcia Sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2023/2024. Młodzież może zapisywać się w szkole u ks. Janusza. 12.W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. można będzie zapisywać się do Sakramentu Bierzmowania. 13.Prosimy młodzież – dziewczęta od klasy ósmej wzwyż do noszenia obrazu Miłosierdzia Bożego na procesjach. Zachęcamy również inne osoby do uświetnienia swoją obecnością przy organizowaniu jakichkolwiek procesji.

Ogłoszenia parafialne 28 maj 2023 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 1.Do środy 31 maja zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Dzieci przychodzą na godz. 17.00. 2.Od 1 czerwca o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe. Odmawiamy Różaniec i Litanie do Najświętszego Serca Jezusowego. 3.Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha. 4.W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci. Dla nich Msza św. o godz. 10.00. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy od roku i w ostatnich dniach trudzili się w przygotowaniu do dzisiejszej uroczystości. Pamiętajmy, że nasze wysiłki w przygotowaniu dzieci do I Komunii Świętej rodzin, parafii będą owocne gdy dzieci te zaprzyjaźnią się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. To dalsze nas wszystkich zatroskanie. 5.Od poniedziałku do soboty w „Białym Tygodniu” dzieci wraz z rodzinami przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 zapraszamy na Modlitwę Różańcową. Dzieci przychodzą w swoich strojach komunijnych, z książeczkami i świecami. W poniedziałek będą robione wspólne zdjęcia. Natomiast w sobotę na zakończenie Białego Tygodnia dzieci komunijne otrzymają swoją pamiątkę, czyli obrazek komunijny. 6.W przyszłą niedzielę 4 VI dzieci komunijne ubiegłego roku będą przeżywać swoją pierwszą rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej. Msza św. dla nich o godz. 11.30. W piątek – jest to I Piątek Miesiąca dzieci te przyjdą na spotkanie formacyjne i organizacyjne na godz. 15.30. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św., a o godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa. 7.Dzisiaj I Dzień Zielonych Świąt. Jest to Misyjny Dzień Chorych. 8.W dniu dzisiejszym obchodzimy 42 rocznicę dla nieba ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. 9.Kończy się okres wielkanocny. W poniedziałek 29 maja II Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego. Jest to Święto Maryi Matki Kościoła. 10.W środę 31 maja o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. Członków Żywego Różańca, następnie po Mszy św. na spotkanie w świetlicy parafialnej. W piątek skupienie Żywego Różańca, Nabożeństwo Czerwcowe i Msza św. 11.W środę Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 12.W tym tygodniu Dni Eucharystyczne I czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego. Następnie Droga Krzyżowa i Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe. 13.W czwartek 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. W tym dniu modlitwą ogarniamy wszystkie dzieci. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 14.W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy sw. O godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami św. 15.W sobotę Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. 16.W sobotę 3 czerwca w Katedrze Oliwskiej święcenia kapłańskie przyjmie ks. diakon Wojciech Michalski. Uroczystość święceń o godz. 10.00. Pamiętajmy w modlitwach o ks. Wojciechu, który przez rok czasu w naszej parafii pełnił posługę akolity, następnie jako diakona. Dzisiaj w niedzielę kończy swoją praktykę duszpasterską i rozpoczyna rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. 17.Ks. Wojciech swoich chorych nawiedzi nie w najbliższą sobotę, ale 10 czerwca. Będzie już kapłanem i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego swoim chorym. Również będą mogli u niego skorzystać z sakramentu spowiedzi św. 18.Nie żegnamy się jeszcze z ks. Wojciechem. Msze św. zwaną Sekundicją odprawi 25 czerwca o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich parafian. 19.W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy i odpust na Kalwarii Wejherowskiej. 20.W dniu 10 września w Markowej w diecezji Rzeszowskiej odbędzie się beatyfikacji rodziny Ulmów, która poniosła męczeńska śmierć z rąk hitlerowców za udzielenie schronienia rodzinie Żydowskie. Zginęli wszyscy: rodzice, dzieci i dziecko jeszcze nienarodzone. W naszej parafii od kilku lat obraz rodziny Ulmów jest umieszczony na bocznej ścianie kościoła, jako ikona Bożego i naturalnego prawa mężczyzny i kobiety, którzy złączeni węzłem małżeńskim poczynają nowe życie i je wychowują i nikt nie ma prawa ich tego prawa pozbawiać. 21.Zgodnie z decyzją papieża Franciszka10 września 2023 r. w Markowej (diecezja rzeszowska), w miejscu męczeńskiej śmierci Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 r. przez Niemców za ratowanie Żydów, odbędzie się się beatyfikacja wszystkich członków rodziny, łącznie z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Wydarzenie to tym bardziej jest wzniosłe, że po raz pierwszy w dziejach Kościoła będzie beatyfikowane dziecko jeszcze nienarodzone. 22.Z tej okazji pragniemy wziąć udział w tej beatyfikacji i zorganizować dwudniową pielgrzymkę do Markowej. Koszt wstępny około 500 zł z noclegiem i wyżywieniem. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do zakrystii na tą pielgrzymkę, gdyż trzeba ją zgłosić do Kurii Biskupiej, by otrzymać karty wstępu do sektorów na Mszę św. beatyfikacyjną. Zapraszamy.

Ogłoszenia parafialne 21 maj 2023 NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. dzieci na godz. 17.00. W niedziele Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 10.00, dla dzieci po Mszy św. o godz. 11.30. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i odpust na Kalwarii Wejherowskiej. Główna Msza św. o godz. 10.00 przy kaplicy Trzech Krzyży. W naszej parafii w przyszłą niedzielę Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci. Msza św. dla dzieci komunijnych o godz. 10.00. Do I Komunii św. przystąpi 91 dzieci. Prosimy, osoby, które nie są związane w jakikolwiek sposób z uroczystością komunijną uczestniczyły we Mszy św. niedzielnej o innej godzinie. Spowiedź św. dla dzieci komunijnych i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00 I grupa i o godz. 10.00 druga grupa. Zachęcamy rodziny do skorzystania z sakramentu pojednania w sobotę. Będą do pomocy księża z innych parafii. Od poniedziałku trwają dalej próby dzieci przed uroczystością komunijną. Odbywają się o godz. 16.00. We wtorek uczniowie klas VIII rozpoczynają trzydniowe egzaminy kończące szkołę podstawową. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nich i dobry wybór szkoły średniej. Przypominamy o zapisywaniu się młodzieży klas ósmych na katechezy przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku przyszłym. W środę 24 maja Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. W piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W tym dniu obchodzimy św. Filipa Nereusza. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Uroczystość ta przypada w przyszłą niedzielę - 28 maja. W sobotę 27 maja o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego, Adorację Najśw. Sakramentu, Czuwanie i Uwielbienie. W dzień Zesłania Ducha Świętego kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Parafia św. Leona w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zaprasza na nabożeństwo „Bądźcie Miłosierni” – Nabożeństwo Drogi Światła. Parafia N. M. Panny Królowej Polski w Wejherowie zaprasza na spotkanie zatytułowane „Przebudzenie” 28 maja na godz. 19.45.

Ogłoszenia parafialne 14 maj 2023 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 1.Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. dzieci na godz. 17.00. W niedziele Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 10.00, dla dzieci po Mszy św. o godz. 11.30. 2.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. 3.W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 Msza św. w Kaplicy w Lesie Piaśnickim. Po Mszy św. procesja do grobu Błogosławionej Alicji Kotowskiej. Zapraszamy. 4.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na cele parafialne. Za złożone ofiary na tacę i na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 5.W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. 6.We wtorek 16 maja święto Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. 7.W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Uroczystość ta przypada 28 maja. 8.W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i odpust na Kalwarii Wejherowskiej. Główna Msza św. o godz. 10.00 przy kaplicy Trzech Krzyży. 9.Salezjanie posługujący w Kniewie zapraszają młodzież do skorzystania z oferty edukacyjno wychowawczej w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w klasach VII i VIII oraz w Branżowej Szkole I Stopnia. Szkoła proponuje młodzieży w rozeznaniu zawodowym w oparciu o pracownie szkolne oraz towarzyszenie w osobistym rozwoju w duchu św. Jana Bosko. Szczegóły na plakacie. 10.Parafia N. M. Panny Królowej Polski w Wejherowie zaprasza na spotkanie zatytułowane „Przebudzenie” 28 maja na godz. 19.45.

Ogłoszenia parafialne 7 maj 2023 V NIEDZIELA WIELKANOCNA 1.W tym tygodniu dzieci komunijne w swoich grupach mają swoje spotkanie w poniedziałek i piątek o godz. 14.00. Kolejne spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się 14 maja w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie będzie dotyczyć omówienia liturgii I Komunii Św., Białego Tygodnia, rozdawania pamiątek i udziału fotografa. 2.Maj jest miesiącem Maryjnym. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Natomiast dzieci zapraszamy na godz. 17.00, na swoją Maryjną Majówkę. W niedziele maja Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 10.00, dla dzieci po Mszy św. o godz. 11.30. 3.W poniedziałek 8 maja św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który jest głównym patronem Polski. 4.W poniedziałek przypada 40 rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Gdańskiego. 5.Dzień 8 maja przypada 78 rocznica zakończenia II wojny światowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 na modlitwę w intencji ofiar, szczególnie lasów piaśnickich. 6.W sobotę 13 maja Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Fatimska do Bramy Piaśnickiej. Zapraszamy. W tym roku przynagleni zachętą papieża Franciszka wszystkie nabożeństwa i modlitwy Maryjne sprawujemy w intencji Pokoju na świecie, szczególnie na Ukrainie. 7.W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w Kaplicy w Lesie Piaśnickim. Po Mszy św. procesja do grobu Błogosławionej Alicji Kotowskiej. Zapraszamy na „Maryjną Majówkę” do lasu piaśnickiego. 8.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna na cele parafialne. Za złożone ofiary na tacę i na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 9.W tygodniu zmarli: Śp. Gerard Deling, l. 84 z ul. Ofiar Piaśnicy. Fundator naszych dzwonów kościelnycyh.

Ogłoszenia parafialne 30 kwiecień 2023 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Zapraszamy do modlitwy w tych intencjach. Dzieci komunijne w dniu wczorajszym przyjęły Sakrament Pokuty. Było to dla nich pierwsze spotkanie sakramentalne z Chrystusem Miłosiernym. W modlitwach upraszajmy dla nich i ich rodzin łaski wytrwania w dobrych postanowieniach. W tym tygodniu dzieci komunijne II grupy mają swoje spotkanie w piątek o godz. 14.00. Kolejne spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się 14 maja w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Dzisiaj jest dzień modlitw za kierowców. Niech modlitwa będzie dla nas wszystkich najlepszym kodeksem drogowym, który strzeże nas przed niebezpiecznymi wypadkami. Jutro rozpoczynamy maj. Jest to miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.00 dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Pierwszego maja modlimy się do św. Józefa, który jest patronem ludzi pracy. W środę 3 Maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest dzień ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedziele, a więc o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00. Szczególnie zapraszamy młodzież maturalną na Mszę św. o godz. 16.00, by Chrystusowi, który jest najlepszym nauczycielem polecać młodzież maturalną i upraszać pomyślne zdanie matury. W środę 3 maja na stadionie Gryfa odbędzie się mecz charytatywny piłki nożnej – Samorządowcy, Księża. Początek o godz. 15.00. Zawodom towarzyszyć będą różnorodne atrakcje kulinarne, będzie ekspozycja sprzętu Straży Pożarnej, i Służb Mundurowych. W czwartek św. Floriana, który jest patronem strażaków. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek parafialny dzień skupienia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do Miłosierdzia Bożego o pokój na świecie. Po Mszy św. Droga Krzyżowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św., o 16.30 Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci. O godz. 17.30 skupienie Żywego Różańca i Msza św. Zapraszamy. Po Mszy św. spotkanie z Członkami Żywego Różańca dla omówienia tej formacji duchowej, uzupełnienia poszczególnych Róż Różańcowych, jak to rozpoczęliśmy już w Wielkim Poście, poprzez zapisywanie się na Członków Róż Różańcowych. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami św. W sobotę przypada Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W sobotę 6 maja zapraszamy na koncert patriotyczny z okazji 160 r. Powstania Styczniowego, Koncert odbędzie się w kościele po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45. Zapraszamy. Z Powstaniem Styczniowym 1863 – 1865 związany jest święty biskup Zygmunt Szczęsny Feliński. Po upadku powstania, kiedy nastały straszliwe carskie represje i wywózki na Sybir. Zygmunt Szczęsny Feliński jako biskup Warszawy pisał listy do cara Rosji o zaprzestanie represji i prześladowań na powstańcach i ich rodzinach. Za to sam został skazany na zsyłkę. Nigdy do Warszawy nie wrócił. W naszym kościele jest jego obraz. Czcimy go jako patrona naturalnego prawa do zamieszkania i emigracji. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach wakacyjnych dla dzieci,młodzieży i studentów, które są organizowane przez wspólnotę Ruchu Światło-Życie. Szczegółowy program, terminów poszczególnych grup, koszty udziału są na ulotkach na stoliku pod chórem. Bliższe informacje u ks. Wojtka w zakrystii.

Ogłoszenia parafialne 23 kwiecień 2023 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Celem tego tygodnia jest rozbudzić większe zainteresowanie do czytania i rozważania Pisma Świętego prywatnie i we wspólnotach i stowarzyszeniach. Również do czytania prasy katolickiej, oraz czasopism biblijnych. Te czasopisma przybliżają nam prawdy Kościoła, życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II, wyjaśniają treści biblijne. Jest to szczególne spotkanie ze Słowem Bożym, które objawione przez Boga uczy prawdy, jest niezmienne i odczytane we współczesnych czasach jest szczególnym drogowskazem życia określanym przez Św. Jana Pawła II: „aby bardziej być, niż więcej mieć”. 2. Dzieci Komunijne przychodzą na swoje spotkania do kościoła: w poniedziałek o godz. 14.00 pierwsza grupa, w piątek o godz. 14.00 druga grupa. W sobotę 29 kwietnia dzieci te po raz pierwszy przystąpią do sakramentalnej Pierwszej Spowiedzi św.. Pierwsza grupa o godz. 9.00, druga o godz. 10.00. 3. Bóg zapłać za głoszenie Słowa Bożego w dniu dzisiejszym ks. Oskarowi. Zebrane ofiary przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na wsparcie budowy kościoła Karola Boromeusza w Gdyni, gdzie ks. Oskar posługuje jako wikariusz. 4. Dzisiaj akcja charytatywna „Pola nadziei na Pomorzu” na rzecz Hospicjów. Na Pomorzu pracuje osiem hospicjów, które wspólnie organizują tę akcję dobrowolnych zbiórek na ulicach, placach przed kościołami itp. Wolontariusze, dokonują zbiórek do zapieczętowanych puszek mają na sobie żółte koszulki. Ofiarodawcom wręczają żółty żonkil. Kwiat ten jest symbolem, pamięci, godności i nadziei. 5. Dzisiaj przypadają ogólnopolskie uroczystości Św. Wojciecha. W naszej Archidiecezji, której patronem jest św. Wojciech uroczystość ta jest przeniesiona na poniedziałek 24 kwietnia. Jest to 1026 rocznica pobytu Świętego Wojciecha w Gdańsku. Diecezjalny odpust odbędzie się 15 maja na Wzgórzu Św. Wojciecha w Gdańsku. 6. W przyszłą niedzielę 30 kwietnia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Jest to Niedziela Dobrego Pasterza. 7. We wtorek Święto św. Marka Ewangelisty. Dzień modlitw o urodzaje. 8. W środę 26 04 o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Sakramentu udzieli ks. Bp Piotr Przyborek. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to wydarzenie, a w sposób szczególny osoby modlące się za naszą młodzież. Składamy także serdeczne Bóg zapłać za ten dar modlitwy. Niech Pan Bóg obficie wam to wynagradza. Akcja modlitewna kończy się z dniem bierzmowania. 9. W sobotę Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła. 10. Kwiecień jest miesiącem pamięci Narodowej. Dzień 29 kwietnia jest poświęcony męczeństwu Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W lesie piaśnickim zginęło 56 księży z Wejherowa, Pucka, Gdyni i okolicznych parafii. Z tej okazji o godz. 15.00 w sobotę przy Grobie Kapłanów Męczenników– jest to grób nr 3., sprawować będziemy Mszę św. Zapraszamy. Planujemy, by ten dzień wszedł do stałego programu nabożeństw sanktuaryjnych Męczenników Piaśnickich. Przy tym gronie sprawować będziemy Eucharystię i modlić się o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. 11. W tym tygodniu zmarli: a. śp. Alfreda (k) Kącka, l 91, ul. Ofiar Piaśnicy b. śp. Jadwiga Hincke, l. 71, ul. Rejtana 5/15 c. śp. Janina Pranga, l. 76, ul. Nanicka

Ogłoszenia parafialne 16 kwiecień 2023 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia BożegoJest to święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach świętych zbiórka na Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Kończy się czas Oktawy Wielkanocnej. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, oraz czasopisma biblijnego Galilea. Te czasopisma przybliżają nam prawdy Kościoła, życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II,wyjaśniają treści biblijne. Jest to szczególne spotkanie ze Słowem Bożym, które objawione przez Boga jest niezmienne i zarazem umiejętnie odczytane w współczesnych czasach. Dzieci Komunijne przychodzą na swoje spotkania do kościoła: w poniedziałek o godz. 14.00 pierwsza grupa, w piątek o godz. 14.00 druga grupa. W przyszłą niedzielę 23 kwietnia o godz. 11.30 Msza św. i następnie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnymi. Jest to spotkani dotyczące przygotowania dzieci do Pierwszej Spowiedzi św. Dzieci po raz pierwszy przystąpią do sakramentalnej spowiedzi św. (nie próbnej) 29 kwietnia w sobotę. Pierwsza grupa o godz. 9.00, druga o godz. 10.00. W niedzielę za tydzień o godz. 13.00 Msza św. z udziałem członków Stowarzyszenia Rodziny Piaśnickiej. Po Mszy św. spotkanie w świetlicy parafialnej. Zachęcamy do zapisywania się na Członków Stowarzyszenia. Tymi osobami mogą być ci, którzy utożsamiają się z celami Stowarzyszenia, którymi jest kultywowanie pamięci o Męczennikach Lasów Piaśnickich i szerzenie czci do Błogosławionej Alicji Kotowskiej i Współtowarzyszy. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Oskara Gramackiego, który u nas odbywał praktykę przed święceniami kapłańskimi, a obecnie pracuje w parafii Karola Boromeusza w Gdyni. Kościół ten jest w budowie. Ks. Oskar będzie u nas głosił Słowo Boże, a po Mszach św. można będzie złożyć dowolną ofiarę do puszek na ten zbożny cel. Z góry Bóg zapłać. Pola nadziei na Pomorzu na rzecz Hospicjów odbędą się w niedzielę 23 kwietnia. Obecnie na Pomorzu pracuje osiem hospicjów, które wspólnie organizują tą akcję dobrowolnych zbiórek na ulicach, placach przed kościołami itp. Wolontariusze, którzy dokonują zbiórek do zapieczętowanych puszek mają na sobie żółte koszulki.

Ogłoszenia parafialne 8 kwiecień 2023 SOBOTA – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ 1.Dzisiaj. Liturgia Wigilii Paschalnej, uczestniczyliśmy w obrzędzie poświęcenia ognia, liturgii słowa, święceniu wody i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i liturgii Eucharystii. Dzisiaj adoracja Najśw. Sakramentu w grobie Pańskim do godz. 24.00. O godz. 21.00 zapraszamy na Różaniec św. Jest to noc czuwania z Matką Bożą, oczekującą objawienia się Zmartwychwstałego Syna. 2.Jutro – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano z procesją wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną dla uświetnienia procesji. Następna Msza św. o godz. 8.30 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). W poniedziałek II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i o godz. 18.00. 3.W drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 15.00 Msza św. w Lesie Piaśnickim. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna do kaplicy Błogosławionej Alicji Kotowskiej. Zapraszamy. 4.W drugie Święto Zmartwychwstania Pańskiego 10 kwietnia przypada 13 rocznica katastrofy Smoleńskiej, w której zginęli prezydent Polski Pan Lech Kaczyński i pozostali członkowie lotu do Smoleńska dla uczczenia Polskich Ofiar zbrodni Katyńskiej w czasie II wojny światowej. 5.W piątek Oktawy Wielkanocnej 14 IV przypada Święto Chrztu Polski 6.Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w te dni o godz. 17.30, przed Mszą św. Z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie ma postu. 7.Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na ten cel i wpłaty na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 8.W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego Jest to święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach świętych zbiórka na Caritas Archidiecezji Gdańskiej. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. 9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, oraz czasopisma biblijnego Galilea. Te czasopisma przybliżają nam prawdy Kościoła, życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II, wyjaśniają treści biblijne. Jest to szczególne spotkanie ze Słowem Bożym, które objawione przez Boga jest niezmienne i zarazem umiejętnie odczytane w współczesnych czasach.

Ogłoszenia parafialne 2 kwiecień 2023 NIEDZIELA PALMOWA 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Podczas Mszy św. obrzęd poświęcenia palm. 2.Dzisiaj przypada 18 rocznica przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Zapraszamy na wieczór wdzięczności za Jana Pawła II Opatrzności Bożej. O godz. 21.00 spotykamy się na placu przy parafii św. Leona. Następnie w procesji idziemy na skwer Jana Pawła II przy Kolegiacie Wejherowskiej. Zachęcamy by zabrać ze sobą palmy wcześniej poświęcone w naszych kościołach. Palma jest symbolem zwycięstwa i sprawiedliwości. Pragniemy prosić Jana Pawła II, by ponownie upraszał Ducha Św. dla Ojczyzny i Kościoła. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi”. Zapraszamy 3.Rozpoczynamy Wielki Tydzień. W poniedziałek, wtorek, środę Msze św. bez zmian. W te dni kolejno słuchamy spowiedzi św. w dekanacie w parafii Królowej Polski, Świętej Trójcy i w środę w klasztorze u Ojców Franciszkanów. Spowiedzi słuchamy w godzinach od 8.00 – 10.00 i po południu od godz. 16.00 – 18.00. 4.W Wielki Czwartek przed południem o godz. 10.00 ks. Arcybiskup sprawuje Mszę św. Krzyżma w Archikatedrze Oliwskiej. 5.W czwartek, i sobotę nie ma Mszy św. porannych. W piątek w kościołach nie sprawuje się w ogóle Mszy św. 6.Uroczystości Triduum Paschalnego odbywają się po południu. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. procesja do Ciemnicy i Adoracja do godz. 24.00. O godz. 21.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. 7.Liturgia Wielkiego Piątku. Od godz. 7.00 rano modlitwy adoracyjne w Ciemnicy do godz. 18.00. O godz. 15.00 zapraszamy na wspólne czuwanie w Ciemnicy i modlitwy o Męce Pańskiej. Rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek o godz. 18.00 uczestniczymy w Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Komunii św. W tym dniu obowiązuje Ścisły Post. Po Liturgii Wielkiego Piątku przeniesienie Najśw. Sakramentu do grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 24.00. O godz. 21.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 8.Wielka Sobota. Od godz. 7.00 Adoracja w grobie Pańskim do godz. 19.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wspólne czuwanie przy grobie Pańskim, rozważając mękę, śmierć i zstąpienie do otchłani, poście i modlitwie oczekując Zmartwychwstania Chrystusa. W Wielką Sobotę święci się pokarmy na stół wielkanocny. Pokarmy święcimy o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 16.00, 17.00. Prosimy o przyniesienie skarbonek wielkopostnych w wielką sobotę wraz ze święconką i złożenie ich do kosza przy ołtarzu. Za hojność i złożone w ten sposób datki, składamy wielkie Bóg Zapłać! 9.W sobotę w Wigilię Paschalną gromadzimy się w kościele o godz. 19.00. Liturgia Wigilii Paschalnej obejmuje obrzęd poświęcenia ognia, liturgię słowa, święcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i liturgię Eucharystii. Po wieczornej uroczystości Adoracja Najśw. Sakramentu w grobie Pańskim do godz. 24.00. O godz. 21.00 zapraszamy na Różaniec św. Jest to noc czuwania z Matką Bożą, oczekującą objawienia się Zmartwychwstałego Syna. 10.W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano z procesją wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną dla uświetnienia procesji. Następna Msza św. o godz. 8.30 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). W poniedziałek II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i o godz. 18.00. 11.Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w te dni o godz. 17.30, przed Mszą św. 12.W przyszłą niedzielę kolekta nadzwyczajna na potrzeby parafii. Za złożone ofiary na ten cel i wpłaty na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. 13.Zachęcamy do nabywania palemek wielkanocnych oraz stroików świątecznych przygotowanych przez wolontariuszy „CARITAS”. Można nabywać świece paschaliki. 14.Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Misterników Kaszubskich: Dzisiaj w Niedzielę Palmową o godz. 11.00 inscenizacja uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Początek przy bramie Oliwskiej. Inscenizacja Misterium Męki Pańskiej dzisiaj o godz. 15.00. Początek przy kaplicy Pałacu Piłata. W Wielki Czwartek 6 IV o godz. 15.30 w klasztorze św. Anny inscenizacja Męki Pańskiej – Droga Pojmania. W Wielki Piątek 7 IV o godz. 10.00 Inscenizacja Męki Pańskiej na Kalwarii Wejherowskiej, początek przy Pałacu Piłata. Zapraszamy. 15.W czasie tych inscenizacji pamiętajmy o modlitwie za zmarłego śp. Wojciecha Rybakowskiego, którego pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym. Pan Wojciech był twórcą Misterników Kaszubskich, autorem i reżyserem inscenizacji Męki Pańskiej, a także Orszaku Trzech Króli.

Ogłoszenia parafialne 26 marzec 2023 V Niedziela Wielkiego Postu 1.Zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po Mszy św. o godz. 8.00. Dla dzieci o godz. 16.30. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem pasyjnym i Drogą Krzyżową. 2.W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale. I część po Mszy św. o godz. 8.30, druga część po Mszy św. o godz. 10.00 i trzecia część przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Zapraszamy. 3.Zapraszamy do wspólnoty Żywego Różańca. Piątki Wielkiego Postu poświęcamy tej modlitwie, do której usilnie nas zachęca Matka Najświętsza. W kolejny piątek rozważania będą dotyczyć piątej uobecnienia Męki Zbawczej Pana Jezusa w Sakramentach św. W kaplicy wyłożona jest księga, do której prosimy o wpisanie się osób, które już należą do Żywego Różańca,. Zapraszamy nowe osoby, które by chciały uczestniczyć w apostolacie Żywego Różańca. Szczęść Boże, 4.Dzisiaj o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Lesie Piaśnickim. Początek przy krzyżu, który jest przy zjeździe z szosy krokowskiej do lasów piaśnickich. Po Drodze Krzyżowej w kaplicy w lesie piaśnickim Msza św. Zapraszamy. 5.Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana w parafii Kąpino odbędzie się 31 III. Trasa wynosi 41 km. Początek Kąpino, a dalej Darżlubie, Mechowo, Leśniewo, Mała Piaśnica, Groby Piaśnickie, Orle Wejherowo, kościół Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej, Kąpino – Kościół. Zapraszamy 6.Na Kalwarii Wejherowskiej w dniu 31 marca Droga Krzyżowa dla młodzieży Archidiecezji Gdańskiej. Początek o godz. 19.30 w kościele św. Leona. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej. 7.Dzisiaj w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje szkolne i parafialne. Potrwają do 29 marca do środy włącznie. We wtorek 27 III będzie okazja do spowiedzi św. Do pomocy będą księża z dekanatu. Zapraszamy. Program rekolekcji rozdawaliśmy w ubiegłą niedzielę. Jest również na stronach internetowej naszej parafii. W środę rekolekcyjną podczas Mszy św. kolekta przeznaczona jest dla księdza rekolekcjonisty. 8.We wtorek 2 rocznica ingresu ks. abpa Tadeusza Wojdy do Archidiecezji Gdańskiej. Módlmy się w intencji Arcypasterza. 9.W sobotę 1 kwietnia pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo do Niepokalanej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 8.00 nawiedzenie chorych z sakramentami św. 10.Za tydzień Niedziela Palmowa. Jest wspomnieniem uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu podczas wszystkich Mszy św. obrzęd liturgiczny poświęcenia palm. Palma w Biblii jest symbolem zwycięstwa i sprawiedliwości. Przez Mękę i śmierć Chrystusa jest także symbolem męczeństwa i odkupienia. 11.W tym roku Niedziela Palmowa przypada 2 kwietnia. Jest to 18 rocznica przejścia Ojca Świętego Jana Pawła II do domu Ojca. Z tej okazji pragniemy wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu za Jego pontyfikat i nieustanne czuwanie nad Kościołem i naszą Ojczyzną. Uczynimy to spotykając się o godz. 21.00 w przyszłą niedzielę na placu przy kościele św. Stanisława Kostki, par. św. Leona, następnie w procesji udamy się na skwer Jana Pawła II przy Kolegiacie Wejherowskiej, by pamięcią modlitewną wspomnieć godz. 21.37, o której do domu Ojca Niebieskiego przeszedł Jan Paweł II, by stanął pośród nas, byśmy znowu usłyszeli Jego słowa. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, Tej ziemi”. Jest niedziela Palmowa zabierzmy ze sobą palmy, które symbolizują zwycięstwo i sprawiedliwość, które łączymy z osobą Jana Pawła II. Ten scenariusz w dzisiejszym dniu pisze sam Pan Bóg. 12.W tym tygodniu zmarli: Henryk Grzybek, l. 68 , z ul. Rogali a.Andrzej Lazik, l 69 z ul Nadrzecznej.

Ogłoszenia parafialne 19 marzec 2023 IV Niedziela Wielkiego Postu 1.Zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po Mszy św. o godz. 8.00. Dla dzieci o godz. 16.30 lub wieczorem o godz. 18.00 na Mszę św. z kazaniem pasyjnym i Drogą Krzyżową. 2.W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale. I część po Mszy św. o godz. 8.30, druga część po Mszy św. o godz. 10.00 i trzecia część przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Zapraszamy. 3.Za udział w nabożeństwach pasyjnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Warunki to stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św. i modlitwy w intencjach znanych Ojcu Świętemu. 4.Dzisiaj gościmy przedstawicieli wspólnoty Cenacolo z Giezkowa koło Koszalina. Wspólnota Cenacolo powstała we Włoszech w lipcu 1983 r. Założyła ją siostra Elvira Petrozzi. Wspólnota pomaga osobom zagubionym w życiu, mającym problemy z nałogami. Terapią we wspólnocie jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem. Dziękujemy za świadectwa podczas dzisiejszych Mszy św. Po Mszach św. można nabyć broszury, książki informacje dotyczące wspólnoty. 5.Zapraszamy do wspólnoty Żywego Różańca. Piątki Wielkiego Postu poświęcamy tej modlitwie, do której usilnie nas zachęca Matka Najświętsza. W najbliższy piątek rozważania będą dotyczyć piątej Tajemnicy Bolesnej Różańca św. „Ukrzyżowanie”. W kaplicy wyłożona jest księga, do której prosimy o wpisanie się wszystkich osób, które już należą do Żywego Różańca, Zelatorzy poszczególnych Róż podkreślają swoje nazwisko. Zapraszamy nowe osoby, które by chciały uczestniczyć w apostolacie Żywego Różańca. Szczęść Boże, 6.Ławki w naszym kościele są wyłożone pokrowcami. Za ofiary kolędowe złożone na ten cel jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać. 7.W poniedziałek przypada w tym roku Uroczystość Św. Józefa. W związku z niedzielą Wielkiego Postu, która wypadła w dzień św. Józefa 19 III, przeniesiona jest na poniedziałek. 8.W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Zapraszamy na Msze św. szczególnie w uroczystość Św. Józefa w poniedziałek i w sobotę w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 9.W niedzielę 26 marca o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Lesie Piaśnickim. Początek przy krzyżu, który przy zjeździe z szosy krokowskiej do lasów piaśnickich. Po Drodze Krzyżowej w kaplicy w lesie piaśnickim Msza św. Zapraszamy. 10.Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana w parafii Kąpino odbędzie się 31 III. Trasa wynosi 41 km. Początek Kąpino, a dalej Darżlubie, Mechowo, Leśniewo, Mała Piaśnica, Groby Piaśnickie, Orle Wejherowo, kościół Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej, Kąpino – Kościół. Zapraszamy 11.Na Kalwarii Wejherowskiej Droga Krzyżowa w piątki. O godz. 15.00 Msza św. w kościele św. Anny i procesja na Kalwarię. Początek Drogi Krzyżowej od kaplicy Piłata o godz. 16.00. 12.Na Kalwarii Wejherowskiej w dniu 31 marca Droga Krzyżowa dla młodzieży Archidiecezji Gdańskiej. Początek o godz. 19.30 w kościele św. Leona. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej. 13.W przyszłą niedzielę 26 marca w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje szkolne i parafialne. Potrwają do 29 marca do środy włącznie. We wtorek 27 III będzie okazja do spowiedzi św. Do pomocy będą księża z dekanatu. Zapraszamy. Wychodząc z kościoła prosimy o zabranie ze sobą programu rekolekcji. Jest również na stronach inter. Naszej parafii. 14.W tym tygodniu zmarli: śp. Westfal Bruno, l. 85 z ul. Wczasowej, śp. Lubocka Zofia, l. 76 z ul. Narutowicza, Raubo Krzysztof, l. 43 z ul. Nanickiej, śp. Jadwiga Laskowska l.82 z ul. Nanickiej. 15.Ekstremalna Kaszubska Droga Krzyżowa 24 III. 2023. Rozpoczęcie Mszą św. w Kaplicy Lasu Piaśnickiego o godz. 20.00.Trasa Kaszubskiej N(M)ocnej Drogi Krzyżowej przebiega m.in. przez następujące lokalizacje: : Lasy Piaśnickie – Stacja I, II, II - Orle - Stacja IV, V - Góra - Stacja VI, VII - Jezioro Orle - Stacja VIII - Salezjańskie Centrum Młodzieży w Kniewie - Stacja I - Rybno - Stacja X, XI - Słuszewo - Stacja X - Kostkowo - Stacja XIII - Tadzino - Jęczewo - Gniewino - Stacja XIV - Zakończenie W trakcie Drogi Krzyżowej dla uczestników będzie otwarta kaplica w Salezjańskim Centrum Młodzieży im. Św. Jana Bosko w Kniewie – będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla chętnych uczestników, którzy dotrą na miejsce. Pamiętajmy ! Droga Krzyżowa to nie turystyczne wyjście, piknik – to droga skupienia, refleksji i przemian – każdego indywidualnie. Zapraszamy.

Ogłoszenia parafialne 19 marzec 2023 IV Niedziela Wielkiego Postu 1.Zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po Mszy św. o godz. 8.00. Dla dzieci o godz. 16.30 lub wieczorem o godz. 18.00 na Mszę św. z kazaniem pasyjnym i Drogą Krzyżową. 2.W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale. I część po Mszy św. o godz. 8.30, druga część po Mszy św. o godz. 10.00 i trzecia część przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Zapraszamy. 3.Za udział w nabożeństwach pasyjnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Warunki to stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św. i modlitwy w intencjach znanych Ojcu Świętemu. 4.Dzisiaj gościmy przedstawicieli wspólnoty Cenacolo z Giezkowa koło Koszalina. Wspólnota Cenacolo powstała we Włoszech w lipcu 1983 r. Założyła ją siostra Elvira Petrozzi. Wspólnota pomaga osobom zagubionym w życiu, mającym problemy z nałogami. Terapią we wspólnocie jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem. Dziękujemy za świadectwa podczas dzisiejszych Mszy św. Po Mszach św. można nabyć broszury, książki informacje dotyczące wspólnoty. 5.Zapraszamy do wspólnoty Żywego Różańca. Piątki Wielkiego Postu poświęcamy tej modlitwie, do której usilnie nas zachęca Matka Najświętsza. W najbliższy piątek rozważania będą dotyczyć piątej Tajemnicy Bolesnej Różańca św. „Ukrzyżowanie”. W kaplicy wyłożona jest księga, do której prosimy o wpisanie się wszystkich osób, które już należą do Żywego Różańca, Zelatorzy poszczególnych Róż podkreślają swoje nazwisko. Zapraszamy nowe osoby, które by chciały uczestniczyć w apostolacie Żywego Różańca. Szczęść Boże, 6.Ławki w naszym kościele są wyłożone pokrowcami. Za ofiary kolędowe złożone na ten cel jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać. 7.W poniedziałek przypada w tym roku Uroczystość Św. Józefa. W związku z niedzielą Wielkiego Postu, która wypadła w dzień św. Józefa 19 III, przeniesiona jest na poniedziałek. 8.W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Zapraszamy na Msze św. szczególnie w uroczystość Św. Józefa w poniedziałek i w sobotę w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 9.W niedzielę 26 marca o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Lesie Piaśnickim. Początek przy krzyżu, który przy zjeździe z szosy krokowskiej do lasów piaśnickich. Po Drodze Krzyżowej w kaplicy w lesie piaśnickim Msza św. Zapraszamy. 10.Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana w parafii Kąpino odbędzie się 31 III. Trasa wynosi 41 km. Początek Kąpino, a dalej Darżlubie, Mechowo, Leśniewo, Mała Piaśnica, Groby Piaśnickie, Orle Wejherowo, kościół Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej, Kąpino – Kościół. Zapraszamy 11.Na Kalwarii Wejherowskiej Droga Krzyżowa w piątki. O godz. 15.00 Msza św. w kościele św. Anny i procesja na Kalwarię. Początek Drogi Krzyżowej od kaplicy Piłata o godz. 16.00. 12.Na Kalwarii Wejherowskiej w dniu 31 marca Droga Krzyżowa dla młodzieży Archidiecezji Gdańskiej. Początek o godz. 19.30 w kościele św. Leona. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej. 13.W przyszłą niedzielę 26 marca w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje szkolne i parafialne. Potrwają do 29 marca do środy włącznie. We wtorek 27 III będzie okazja do spowiedzi św. Do pomocy będą księża z dekanatu. Zapraszamy. Wychodząc z kościoła prosimy o zabranie ze sobą programu rekolekcji. Jest również na stronach inter. Naszej parafii. 14.W tym tygodniu zmarli: śp. Westfal Bruno, l. 85 z ul. Wczasowej, śp. Lubocka Zofia, l. 76 z ul. Narutowicza, Raubo Krzysztof, l. 43 z ul. Nanickiej, śp. Jadwiga Laskowska l.82 z ul. Nanickiej. 15.Ekstremalna Kaszubska Droga Krzyżowa 24 III. 2023. Rozpoczęcie Mszą św. w Kaplicy Lasu Piaśnickiego o godz. 20.00.Trasa Kaszubskiej N(M)ocnej Drogi Krzyżowej przebiega m.in. przez następujące lokalizacje: : Lasy Piaśnickie – Stacja I, II, II - Orle - Stacja IV, V - Góra - Stacja VI, VII - Jezioro Orle - Stacja VIII - Salezjańskie Centrum Młodzieży w Kniewie - Stacja I - Rybno - Stacja X, XI - Słuszewo - Stacja X - Kostkowo - Stacja XIII - Tadzino - Jęczewo - Gniewino - Stacja XIV - Zakończenie W trakcie Drogi Krzyżowej dla uczestników będzie otwarta kaplica w Salezjańskim Centrum Młodzieży im. Św. Jana Bosko w Kniewie – będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla chętnych uczestników, którzy dotrą na miejsce. Pamiętajmy ! Droga Krzyżowa to nie turystyczne wyjście, piknik – to droga skupienia, refleksji i przemian – każdego indywidualnie. Zapraszamy.

Ogłoszenia parafialne 12 marzec 2023 III Niedziela Wielkiego Postu Zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po Mszy św. o godz. 8.00. Dla dzieci o godz. 16.30 lub wieczorem o godz. 18.00 na Mszę św. z kazaniem pasyjnym i Drogą Krzyżową. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale. I część po Mszy św. o godz. 8.30, druga część po Mszy św. o godz. 10.00 i trzecia część przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Zapraszamy. Wychodząc z kościoła prosimy o zabranie ze sobą skarbonki jałmużny wielkopostnej. Ta skarbonka ma zachęcać do oszczędności, które przekazywane są na dzieła charytatywne. Za udział w nabożeństwach pasyjnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Warunki to stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św. i modlitwy w intencjach znanych Ojcu Świętemu. W poniedziałek 13 marca przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka. W czwartek 16 marca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na Adorację Najśw. Sakramentu z uwielbieniem. W piątek 17 marca od kilkunastu lat w kościołach przeżywamy całonocną adoracja Najśw. Sakramentu. Całą noc kościoły na całym świecie są otwarte i wierni mogą przyjść i w ciszy Adorować Pana Jezusa. Do północy w naszej parafii będzie okazja do skorzystania z sakramentu pojednania. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy gościć przedstawicieli wspólnoty Cenacolo z Giezkowa koło Koszalina. Wspólnota Cenacolo powstała we Włoszech w lipcu 1983 r. Założyła ją siostra Elvira Petrozzi. Wspólnota pomaga osobom zagubionym w życiu, mającym problemy z nałogami, - narkotyki, alkoholem, komputerem itp. Terapią we wspólnocie jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem. Podczas Mszy św. będą mówić o swojej drodze, którą odnaleźli i wrócili do normalnego życia, dzięki wspólnocie. Po Mszach św. można będzie nabyć broszury, książki informacje dotyczące wspólnoty. Zapraszamy do wspólnoty Żywego Różańca. Piątki Wielkiego Postu poświęcamy tej modlitwie, do której usilnie nas zachęca Matka Najświętsza. W najbliższy piątek rozważania będą dotyczyć czwartej Tajemnicy Bolesnej Różańca św. „Droga Krzyżowa”. W kaplicy wyłożona jest księga do której prosimy o wpisanie się wszystkich osób, które już należą do Żywego Różańca, Zelatorzy poszczególnych Róż podkreślają swoje nazwisko. Zapraszamy nowe osoby, które by chciały uczestniczyć w apostolacie Żywego Różańca. Szczęść Boże, Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary na tacę i na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. Na Kalwarii Wejherowskiej Droga Krzyżowa w piątki. O godz. 15.00 Msza św. w kościele św. Anny i procesja na Kalwarię. Początek Drogi Krzyżowej od kaplicy Piłata o godz. 16.00. W piątą niedziele Wielkiego Postu 26 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne szkolne i parafialne. Potrwają do 29 marca do środy włącznie. W tym tygodniu zmarli: śp. Jerzy Schroeder, l. 75 z ul. Nanickiej

Ogłoszenia parafialne 5 marzec 2023 II Niedziela Wielkiego Postu Zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po Mszy św. o godz. 8.00. Dla dzieci o godz. 16.30 lub wieczorem o godz. 18.00 na Mszę św. z kazaniem pasyjnym i Drogą Krzyżową. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale. I część po Mszy św. o godz. 8.30, druga część po Mszy św. o godz. 10.00 i trzecia część przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.40. Zapraszamy. Wychodząc z kościoła prosimy o zabranie ze sobą skarbonki jałmużny wielkopostnej. Ta skarbonka ma zachęcać do oszczędności, które przekazywane są na dzieła charytatywne. Za udział w nabożeństwach pasyjnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Warunki to stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św. i modlitwy w intencjach znanych Ojcu Świętemu. W poniedziałek 13 marca przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka. W czwartek 16 marca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na Adorację Najśw. Sakramentu z uwielbieniem. W piątek 17 marca od kilkunastu lat w kościołach przeżywamy całonocną adoracja Najśw. Sakramentu. Całą noc kościoły na całym świecie są otwarte i wierni mogą przyjść i w ciszy Adorować Pana Jezusa. Do północy w naszej parafii będzie okazja do skorzystania z sakramentu pojednania. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy gościć przedstawicieli wspólnoty Cenacolo z Giezkowa koło Koszalina. Wspólnota Cenacolo powstała we Włoszech w lipcu 1983 r. Założyła ją siostra Elvira Petrozzi. Wspólnota pomaga osobom zagubionym w życiu, mającym problemy z nałogami, - narkotyki, alkoholem, komputerem itp. Terapią we wspólnocie jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem. Podczas Mszy św. będą mówić o swojej drodze, którą odnaleźli i wrócili do normalnego życia, dzięki wspólnocie. Po Mszach św. można będzie nabyć broszury, książki informacje dotyczące wspólnoty. Zapraszamy do wspólnoty Żywego Różańca. Piątki Wielkiego Postu poświęcamy tej modlitwie, do której usilnie nas zachęca Matka Najświętsza. W najbliższy piątek rozważania będą dotyczyć czwartej Tajemnicy Bolesnej Różańca św. „Droga Krzyżowa”. W kaplicy wyłożona jest księga do której prosimy o wpisanie się wszystkich osób, które już należą do Żywego Różańca, Zelatorzy poszczególnych Róż podkreślają swoje nazwisko. Zapraszamy nowe osoby, które by chciały uczestniczyć w apostolacie Żywego Różańca. Szczęść Boże, Dzisiaj kolekta nadzwyczajna na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary na tacę i na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. Na Kalwarii Wejherowskiej Droga Krzyżowa w piątki. O godz. 15.00 Msza św. w kościele św. Anny i procesja na Kalwarię. Początek Drogi Krzyżowej od kaplicy Piłata o godz. 16.00. W piątą niedziele Wielkiego Postu 26 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne szkolne i parafialne. Potrwają do 29 marca do środy włącznie. W tym tygodniu zmarli: śp. Jerzy Schroeder, l. 75 z ul. Nanickiej

bottom of page