top of page

CARITAS ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ

                                             TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA 19 - 26 KWIECIEŃ

                                        „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży” Kardynał Stefan Wyszyński:

                                                                   - Słowo Przewodniczącego Komisji Charytatywnej

                                                          Konferencji Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia

                                            - KS. BP WIESŁAW SZLACHETKA

                            Drodzy Bracia i Siostry!

Święto Miłosierdzia Bożego to także patronalne święto Caritas, która przez swoją posługę wypełnia misję uczniów Chrystusa. W tej misji uczestniczą wszyscy, którzy na różne sposoby wspierają ubogich, a także ci, którzy naśladują postawę dobrego Samarytanina by ratować swoich bliźnich, których zdrowie i życie są zagrożone. To święto, ustanowione przez św. Jana Pawła II, zwyczajowo rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia – czas, który jest wezwaniem do refleksji i bardziej uważnego rozejrzenia się wokół, by lepiej dostrzec tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy.

Drodzy Duszpasterze oraz Liderzy Grup Parafialnych,

 

Wszyscy stajemy wobec wyzwań trudnego czasu związanego z pandemią koronawirusa.

 

Inspirowani Ewangelią chcemy być razem w niesienia pomocy. Zapraszamy Was do wspólnego rozwiązywania problemów, które dotykają nas w bieżącym czasie.

 

Nasze działania w ramach akcji „PACZKA BEZDOTYKOWA – DOTYK DOBRA” realizujemy wraz z Parafialnymi Zespołami Caritas.

 

Parafie, które mają trudność z zakupem żywności bądź dotarciem do osób znajdujących się w kryzysowej sytuacji, mogą tę potrzebę zgłaszać do Centrum Kryzysowego Caritas w Sopocie.

 

Centrum Kryzysowe Caritas, w miarę możliwości, przygotuje paczki żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących i zgłoszonych przez wspólnoty parafialne lub grupy duszpasterskie. W ramach pomocy postaramy się dostarczyć konkretną pomoc do Parafii lub bezpośrednio do osób potrzebujących.

 

 

Pragnę przekazać również, że w tym trudnym czasie Caritas Archidiecezji Gdańskiej udzielawsparcia służbom medycznym. Jeżeli któraś z Parafii, Grup duszpasterskich, Osób prywatnych bądź Instytucji chciała skutecznie włączyć się w to dzieło, może wspomóc zakup atestowanych maseczek chirurgicznych (aktualne zamówienie  to koszt 16,200zł) , informacje na stronie internetowej. 

 

 Deklarując chęć pomocy i współpracy prosimy o kontakt z Centrum Kryzysowym Caritas Archidiecezji Gdańskiej pod numerem telefonu 533 352 386 lub mailowo na adres: pomoc@caritasdziałaniu. Zrodziło się już wiele dobrych inicjatyw charytatywnych i deklaracji gotowości.gda.pl. Więcej informacji na www.caritas.gda.pl.

 

 

Skuteczność naszego działania wymaga zaangażowania się nas wszystkich.

 

Ks. Janusz Steć

Dyrektor

Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Kotwica 1
bottom of page